Ants Varblane ja Läänemaa metsaühistu said kiita

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Ants Varblane

Erametsaliidu endine juht Ants Varblane sai pikaaegse Eesti erametsanduse edendaja tiitli. Foto arhiiv

Täna Tartus toimunud traditsioonilisel Erametsapäeval kiitsid  erametsandusorganisatsioonid inimesi ja organisatsioone, kes aasta jooksul on erametsanduse arendamisse kõige enam panustanud.

Läänemaalt tõsteti eduka ja areneva metsühistuna esile Läänemaa metsaühistut ja pikaaegse Eesti erametsanduse edendaja tiitli sai Ants Varblane.

Läänemaa Metsaühistu on metsaühistute hulgas üks noorimaid, kuid ühistu on kasvanud kiiresti nagu heas kasvukohas sirguv hästihooldatud metsanoorendik. Aprillis 2016 on ühistus 438 metsaomanikku, kellele kuulub ühtekokku 8 516 ha metsa.

Ühistu pakub metsaomanikule kõiki vajalikke teenuseid. Istutatakse ja hooldatakse metsa, vajadusel ka raiutakse, aidatakse toetusraha saada ja antakse asjatundlikku metsanõu. 

Ants Varblane on pikaaegne metsamees, kes oli esimeste metsaühistute asutajate seas. Ühistu kaudu tegeles ta metsaraie ja puidumüügi korraldamisega ammu enne seda, kui saabusid selleks mõeldud toetused.

Eesti Erametsaliidu tegevdirektorina ehitas Ants Varblane soodsa pinnase ühistegevuse arenguks. Kontorilauale ning kantseliidile eelistas Varblane vaba suhtlust ja sotsialiseerumist. Tihti võis erametsandusele oluline alguse saada hoopis purjejaht „Albini“ pardalt või mõnelt metsameeste hilisõhtuselt kogunemiselt. Varblase mõtted on alati olnud lennukad nja täiendanud suurt pilti.

Ants varblane on ka Läänemaa metsaühistu aktiivne liige ja volinik.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments