Kristo Simulask võitis Balti noorte mitmevõistlusel esimese koha

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Mitman_Simulask.

Läänemaa tulevikulootused mitmevõistluses Erki Mitman ja Kristo Simulask. Foto erakogu

Leedus peetud Balti noorte mitmevõistlusel võitis juuniorite arvestuses seitsmesvõistluse Haapsalu kergejõustikuklubi sportlane Kristo Simulask.

Juunioride arvestuses võistelnud Simulask näitas võistlustel suurepärast vormi ja püstitas pea igal alal uue isikliku rekordi. Esimesel päeval jooksis 60m 7,13-ga, hüppas kaugust 6.93 ja tõukas 6 kilost kuuli 12.65, kõrgushüppes ületas 2.03 ning lõpetas esimese päeva liidrina. Teisel päeval jooksis 60m tõkkeid 8,38-ga, hüppas teivast 4.20 ja jooksis 1000m 2.55,61-ga ning võitis 5380 punktiga Baltimaade seitsmevõistluse kuldmedali.

Simulaski kõrval pääses Eesti koondisesse veel teinegi Haapsalu kergejõustikuklubi sportlane – A-klassis osales Erki Mitman, kes tegi samuti korraliku võistluse.

Mitman jooksis 60m isikliku rekordi 7,63-ga. Hüppas kaugust 6.32. Kuulitõukes jäi kirja 13.79 ja kõrgushüppes 1.71. Teisel päeval tegi kolm isiklikku rekordit: jooksis 60m tõkkeid 8,83-ga, hüppas teivast 3.50 ja jooksis 1000m 2.56,61-ga ning lõpetas mitmevõistluse 4559 punktiga ja sai 5. koha.

Eesti võitis kindlalt koondarvestuse Läti ja Leedu ees.