1

Rannarootsi muuseum saab ujuvkai

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Eile pärastlõunal tõsteti Suur-Holmi sadamas vette kaks 12 meetri pikkust betoonpontooni, mis paigaldatakse Rannarootsi muuseumi senise kai pikenduseks.

„Et meie puulaevad mahuksid alates ruupadest kuni Runbjarni ja Hoppetini välja muuseumi kai äärde silduma,” ütles muuseumi kuraator Jorma Friberg.

Esialgne plaan oli roosilisem, kui praegu tegelikkuseks saab. Nimelt lükkus muuseumi abaja süvendamine rahapuudusel tulevikku ja kuigi ujuvkaid saavad paika, ei pääse suured alused sinna silduma, sest meri on liiga madal.

Koos muuseumi ujuvkaidega toodi Haapsallu ka jupike pontoonkaid, mis paigaldatakse Promenaadi puusilla juurde aurulaeva kai pikenduseks.

Fotod: Urmas Lauri

Rannarootsi muuseumi kai (2) Rannarootsi muuseumi kuraator Jorma Friberg ütles, et ujuvkaide äärde mahuks kõik muuseumi puulaevad silduma. Rannarootsi muuseumi kai (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
trackback
Piltuudis: Rannarootsi muuseumi uus ujuvkai | Lääne Elu

[…] „Et meie puulaevad mahuksid alates ruupadest kuni Runbjarni ja Hoppetini välja muuseumi kai äärde silduma,” ütles muuseumi kuraator Jorma Friberg. […]

wpDiscuz