9400 last jookseb Haapsalu neuroloogiahaigla toetuseks

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Sel neljapäeval, 8. mail tuleb kokku 9400 last, et joosta 20 linnas üle Eesti toimuval heategevuslikul teatejooksul. Teatejooksul osalemisega kutsuvad lapsed kõiki üles mõtlema liikumisvõime kaotanud lastele, kelle ravi heaks saab annetada, helistades numbril 900 7777 (kõne hind 7 eurot).

Teatejooksu ühe eestvedaja Erik Pallase sõnul on tänavu oodata jooksma peaaegu sama palju lapsi kui rekordaastal kahe aasta eest.

"Laste aktiivne osavõtt teeb suurt rõõmu. On oluline, et lapsed õpiksid rõõmu tundma liikumisest ja õpiksid juba noorelt head tegema. Osalemisega annavad lapsed panuse liikumisvõime kaotanud eakaaslaste ravi heaks. Loodame väga, et täiskasvanud hindavad laste aktiivsust ja soovi head teha ning annetavad heategevustelefonile helistades," lausus Pallase.

Teatejooks on Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning ühtlasi suurim üritus, kus lapsed ise annavad oma panuse heategevusse. Joostakse korraga 20 Eesti paigas: Tallinnas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Kuressaares, Kohtla-Järvel, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Raplas, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Sillamäel, Tartus, Toilas, Valgas, Viljandis ja Võrus.

Suurim osalejate arv on Pärnus (1360 last), järgnevad Tallinn (1271 last) ja Tartu (972 last).

Teatejooksu stardipaugu annab Tallinnas Vabaduse väljakul president Toomas-Hendrik Ilves. Tartu jooksu avavad linnapea Urmas Kruuse ja Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli, teistes linnades viivad jooksu avamise läbi samuti kohalikud juhid.

Laste soojendusvõimlemist juhendavad tuntud sportlased, näiteks Tallinnas Roman Fosti ja Pirgit Püü, Tartus Kaire Leibak, Pärnus Raio Piiroja, Elvas Kauri Kõiv ja Grete Gaim ja paljud teised. Teatejooksul võitjaid välja ei selgitata, oluline on osavõtt.

Lapsed jooksevad teatejooksu särkides, mis liikumisaasta 2014 "Terve Eesti eest!" puhul on tavapärase punase asemel sinist värvi.

Täiskasvanud saavad teatejooksul osalevate laste panust ning liikumisvõime kaotanud laste ravi toetada, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot).

Kogutud annetused lähevad 7-aastase Astridi, 14-aastase Gerry ja teiste liikumisvõime kaotanud laste raviks Haapsalu neuroloogilises rehabilitatsioonikeskuses.

Astridil on kaasasündinud aju arenguhäire ja seljaajusong. Kuigi sündides anti talle elulootust vaid mõneks päevaks, pidas visa tüdrukuke vastu. Tänaseks liigub rõõmsameelne väike Astrid iseseisvalt ratastooliga, kasutab seisulauda ja astub raami toel ise samme.

Enneaegsena sündinud Gerryl tekkis hapnikupuuduse tõttu ajukahjustus – tal on laste tserebraalparalüüs. Pärast rasket operatsiooni ja pikka taastusravi sai Gerry hakata liikuma kahe harkkepi toel. Teatejooksust kogutavate annetuste abil soovib energiline ja alati naerusuine Gerry hakata treenima kõnnirobotil, et jõuda lähemale oma unistusele liikuda ühel päeval ainult ühe harkkepiga.

Teatejooksu korraldab spordivõistluste korraldamise ja sportlaste esindamisega tegelev MTÜ Tallinnmeeting 2006. aastast.

Haapsalus jookseb 159 last, kes stardivad kell 14 Haapsalu staadionilt. Lastele teeb soojendusvõimlemist jalgpallur Rivo Reinsalu.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments