0

Vormsi uus vallavanem on mees nagu orkester

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Vormsi vastne vallavanem Tanel Viks — muusikakeskkoolis käinud ettevõtja ja kaitseliitlane, IRLi liige. Foto: erakogu

Vormsi vallavolikogu valis esmaspäeval kahe kandidaadi seast vallavanemaks Tanel Viksi, kelle poolt hääletas viis volinikku kaheksast.

Teine kandidaat, praegune vallavanem Meeme Veisson sai ühe hääle. Volikogu kaks liiget ei hääletanud ja üks puudus, ütles vallasekretär Eidi Leht.

Kandidaadid esinesid sõnavõtuga. Lisaküsimusi volinikel neile ei olnud.

„Rääkis vajadusest liita kogukonda,” ütles volikogu esimees Ivo Sarapuu Tanel Viksi kõne kohta. „Viksi meelest räägitakse tihtipeale üksteisest mööda, asju ei räägita selgeks ega lõpuni.”

Viks pidas tähtsaks, et keegi ei tunneks ennast kõvalejäetuna ja et kõik saaksid otsustusprotsessis osaleda.

Meeme Veisson rääkis, et vallavanema ülesanne on viia ellu vastvalitud volikogu otsused ja suundumused.

Giid, kooliõpetaja, ärimees, ohvitser

Tanel Viks on sünnilt tallinlane, elab praegu Tallinna külje all Harjumaal, aga tal on maja ka Vormsis.

„Oma maksud maksan Vormsile aastast 2002, mil esimest korda saarele sattusin,” ütles Viks. „Vormsi positiivne aura võlus mind nii, et armusin ära.”

Viks avas Vormsi sadamas ratta– ja paadilaenutuse, „mida olen täiustanud ja tuuninud”.

Laenutuse kõrvale on ajapikku tekkinud suvekohvik, veetakso, telkimisvõimalus ja giiditeenus. Tanel Viks on atesteeritud giid ja võib Vormsis ekskursioone juhtida.

Tallinna saksa gümnaasiumis õpetab Viks riigikaitset. Ta on kaitseliitlane, Tallinna maleva Lõuna üksikkompanii pealik, lahingukompanii ülem ja kaitseliidu kooli mittekoosseisuline koolitaja.

„Lühikese jutu mees, pikalt ei räägi. Mis ette võtab, selle viib lõpule,” ütles Kalevi Pütsepp, Viksi kaasvõitleja Lõuna üksikkompaniis. „Tanel on mees, kes peab sõna.”

Tanel Viks on ainuke eestlane, kes on kaitseliidu koolis lõpetanud kursuse parimana kõik sõjalise juhtimise kursused. Ta on lipniku auastmes reservohvitser.

Kolme Lääne–Eesti maleva suurõppusel Orkaan on ta osalenud kolm korda. Tänavune Orkaan jäi vahele, selle asemel oli ta oktoobris kaks nädalat Poolas NATO suurõppusel, oli kompanii tuletoetusohvitser.

Praegu on Viks ennast palgatööst priiks võtnud, et keskenduda õpingutele. Tal on plaanis läbida kolm aastat kahe aastaga ja lõpetada tuleval kevadel Tallinna ülikool. Põhieriala on kutsepedagoogika, lisaeriala projektijuhtimine.

Ettevõtjana on Viks töötanud Honda Motor Europe Baltimaade müügijuhina. Ta on olnud ka maailma suurima maiustustetootja Ferrero Eesti piirkonna müügijuht.

Sel kevadel pälvis Viks üle Eesti tähelepanu, kui koduomanike liit andis talle koduomaniku sõbra tiitli. 2008 oli Viks esimesi julgeid, kes liiga kõrge maamaksu pärast kohtusse läks. Kuigi kohtus ta kaotas, viis tema protest selleni, et tänavusest on kodud 1500 m² ulatuses maamaksuvabad.

Vormsi juhtimises kannapööret ei tule

Oma plaanide kohta vallavanemana ütles Viks, et Vormsil on hea arengukava ja eelarvestrateegia, neid tuleb tal hakata ellu viima.

„Arvan, et Vormsil on hästi läinud,” ütles Viks ja lubas samas suunas jätkata.

Vallavanemana tahab Viks asuda tööle mõne päeva jooksul. Suurem osa ajast tuleb tal nüüd veeta Vormsis.

„Ei näe probleemi, ” ütles Viks. „Vormsis on diplomitööd kirjutada isegi rahulikum.”

Tanel Viks

• Sündinud 1967 Tallinnas.
• 1988 lõpetas kiitusega Tallinna 19. tehnikakooli.
• 1988–1991 õppis Tallinna tehnikaülikooli kaugõppes
masinaehitust.
• 2012 — Tallinna ülikool, kutsepedagoogika.
• 2007. aastast kaitseliidu liige.
• 2009. aastast Tallinna maleva Lõuna üksikkompanii pealik.
• Läbitud 2009–2012 kaheksa kursust kaitseväes ja kaitseliidus.
• Autasustatud muu hulgas kaitseliidu III klassi teenetemedali ja
eriklassi teenetemedaliga.
• Abielus, kaks täiskasvanud poega.
• Hobid: lugemine, restaureerimine, matkamine.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz