13

Gunnari kuju modelleerib Märt Rannast

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Galerist Aita Mölder ja Robert Rannasti loodud büst Gunnarist. Haapsallaste seas legendiks saanud Gunnar külastanud Rannastit Tallinnas mitu korda ja nii valminudki noore Gunnari büst. Foto: Arvo Tarmula
Galerist Aita Mölder ja Robert Rannasti loodud büst Gunnarist. Haapsallaste seas legendiks saanud Gunnar külastanud Rannastit Tallinnas mitu korda ja nii valminudki noore Gunnari büst. Foto: Arvo Tarmula

Mälestusmärki legendaarsele haapsallasele Gunnar Ollole modelleerib praegu Hiiumaal elav kunstnik ja koolijuht Märt Rannast.

„Kere on valmis, pea on veel töös,” selgitas Gunnari kuju valmistamiseks rahakogumist korraldav Kuke galerii perenaine Aita Mölder.

Mölder valis Rannasti Gunnari kuju modelleerima seepärast, et ta on Haapsalust pärit ja teadis Gunnarit. Märt Rannast on Haapsalus tegutsenud skulptori Robi Rannasti poeg.

Kui Rannast on kuju modelleerimise lõpetanud, tuleb hakata otsima, kuidas seda valmis teha ja kuidas rahaga saab.

Praeguseks on Gunnari kuju heaks annetatud üle 2000 euro, ütles Mölder.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Küsimus?
Küsimus?

vabandust- kuju-BÜST!

Küsimus?
Küsimus?

Kuhu selline püst pannakse?

Noo?
Noo?

terekätt selles kujus ei näe, Kuju on kuidagi imelik ja õnnetu. Mäletan, et keegi pakkus välja lõbusa mehikese ?

tore
tore

Kujukesi võikski olla linnapildis siin ja seal. Olgu või orava kujuke. Gunnari kuju ilmselt aga tekitab kohalikes alati äratundmise ja sooja tunde. Olenemata “staatustest” on eelkõige soe inimene linna sümbol, terekäena meie linna külalistele. Alati on paremad ettepanelud ju teretulnud või kahtlete selles?

naine
naine

eks see kuju rohkem sümboolne ja annab lootust,et ka väike inimene,kes on eluraskustele vaatamata jäänud südamlikuks ja soojaks ,väärib mälestamist…… oluliseim elus ongi vaatamata rikkusele või vaesusele rõõmule või kurbusele jääda heaks inimeseks…….see loeb ,ülejäänud on kõrvaline…..

Täiesi nõus
Täiesi nõus

Vana inimene teab mida räägib ! Täpselt minu mõte ka

vana inimene
vana inimene

Ei mõista mina seda pudelikorjaja-kultust. Vabandust, aga ei ole mõistnud ka proua Aita fenomeni. Olen elanud Haapsalus aastakümneid. Gunnarit on alati peetud raske elusaatusega veidrikuks. Oli mis ta oli, aga et hakata kuju püstitama??? Vähe sellest, et linn jookseb inimestest tühjaks, kaob ühes inimestega ka selge mõistus. Järgmisena kuju Priskillale?

kodanik
kodanik

Teile, kodanikud “lugu” ja “kia plokikaan”, kindlasti kujusid püstitama ei hakata, see on üks, mis päris kindel. Aga Gunnarile, näete, hakati. Teie ei suuda kahjuks isegi pudeleid korjata.

kodanikule
kodanikule

Hea sõna kaalub palju rohkem.

kia plokikaan
kia plokikaan

idiootsuse tipp,mingile pudelikorjajale ausammas,tekib küsimus kellele seda vaja ja kui vaadata kes see väike huvigrupp ajuhälbega inimesi on siis…………

lugu
lugu

on ikka lugu küll. Paistab, et monumendi üle otsustab Mölder isiklikult, ise-tellin-ise-panen-kuhu-tahan. UUU linnavilitsus, kas tõesti käivad meie asjad nüüd nii, et olen ülemaga ühes nimekirjas, siis on kõik lubatud?

tore
tore

alati võib olla ise tegija – seda nimetatakse kodaniku alagtuseks, kodanikuühiskonnas

to: lugu
to: lugu

Enne mõtle, siis ütle!

wpDiscuz