0

Kaitseliit peab täna sünnipäeva

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Eesti vanim ja suurim jõustruktuur Kaitseliit saab täna, 11. novembril 94-aastaseks.

Täna hommikul Tallinnas Kaitseliidu looja admiral Johan Pitka mälestusmärgi juures peetud sõnavõtus ütles kaitseminister Urmas Reinsalu, et ilma Kaitseliidu ja ülerahvalise kaitsetahteta poleks 1918. aastal väljakuulutatud iseseisvus realiseerunud. “Kaitseliidu veendumus on ka täna, et riigi kaitsmine on igaühe kohus, kõigi Eesti kodanike kohus,” ütles Reinsalu.

Ministri sõnul on Kaitseliit avaliku arvamuse uuringute kohaselt üks enimusaldatud organisatsioone Eestis. “Kaitseliidu kõrge usalduse põhjuseks on tuhandete katseliitlaste jäägitu valmisolek võidelda igal juhul oma riigi eest. Tänased kaitseliitlased kannavad edasi admiral Pitka omaaegset aadet ehk vankumatut usku Eesti iseseisvusesse ja vabadusse,” rõhutas kaitseminister.

Kaitseliidu looja admiral Johan Pitka mälestusmärgi juurde olid täna üles rivistatud Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste liputoimkonnad. Kaitseminister Urmas Reinsalu, brigaadikindral Meelis Kiili, Kaitseväe Peastaabi operatiivülem mereväekapten Indrek Schvede ja Kaitseliidu peastaabi ülem Kaitseliidu ülema kohustes kolonel Kajari Klettenberg asetasid admirali mälestusmärgile ka pärja.

I Maailmasõja lõpuga 11 . novembril 1918 lõppes Saksa okupatsioon Eestis, veel samal päeval moodustati noore riigi kaitseks relvastatud kodanike liit Eesti Kaitse Liit (EKL). Sõjaministrile allutatud EKLi ülemaks sai kindralmajor Ernst Põdder, juhatuse esimeheks aga Johan Pitka.

Kaitseliidus oli käesoleva aasta oktoobri alguse seisuga 13 701 liiget, koos eriorganisatsioonide Kodutütarde, Naiskodukaitse ja Noorte Kotkastega on Kaitseliidus 22 578 Eesti inimest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz