Läänemaa aasta õppija on Epp Klimenko

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Epp Klimenko. Foto: andras.ee
Epp Klimenko. Foto: andras.ee

Tänavune aasta õppija on Haapsalu kutsehariduskeskuse käsitööõpetaja Epp Klimenko, teatab Eesti täiskasvanute koolitajate assotsiatsiooni lehekülg.

Klimenko õppis töö kõrvalt Haapsalu kutsehariduskeskuses mööbli restaureerimist, tal on taskus tisleri tunnistus.

“Ega õppimine pole kerge, kui oled täiskasvanu – pere ja töö kõrvalt,” räägib Klimenko. Läbisin kolme õppeaasta materjali kahe aastaga, ilma abikaasa toeta poleks see võimalik olnud. Kui mina õppisin, siis tema pesi, triikis, keetis ehk hoolitses pere eest. Koos olime ka otsustanud, et sel ajal käin tööl vaid poole kohaga.”

Klimenko ütleb, et tahaks veel midagi juurde. “Ise võib muidugi ka õppida, aga ma tahaks kuulata tarkust just õpetatud allikatest.”

Aasta koolitaja 2012 on Haapsalu rahvaülikooli koolitaja Marika Roosi, aasta koolitussõbralikem organisatsioon Naiskodukaitse Lääne ringkond.

Maakonna parimad esitatakse üleriigilisele komisjonile, kes valib Eesti aasta õppija, aasta koolitaja ja aasta koolitussõbralikema organisatsiooni. Eesti parimad selguvad 12. oktoobril Tallinna raekojas täiskasvanud õppija nädala avaüritusel.

Täiskasvanud õppija nädal on elukestvat õpet propageeriv üritus, mille moto on seekord “Õige aeg on õppida”, et teadvustada elukestva õppe ja täiskasvanute koolituse tähtsust. Üks eesmärk on selle raames tunnustada tublimaid tegijaid.

Tänavu 12.–19. oktoobrini kestev räiskasvanud õppija nädal on järjekorras juba viieteistkümnes.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments