1

Rannarootsi muuseum käis Ruhnus talgutel

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Rannarootsi muuseumi pere käis läinud nädalalõpul Ruhnus, et kolme päeva jooksul korrastada seal asuvat ajaloolist Korsi talu, teatas Rannarootsi muuseumi direktor Ülo Kalm.

Paari päevaga parandati laudakatus, koristati prahist ja trimmerdati õueala. Maha saeti ja põletati ka põlispuude ohtlikud oksad, jämedamad oksad tükeldati ja anti Ruhnu valla jaanitule materjaliks.

Ülo Kalmu sõnul sai Korsi talu pikkhoone eelmisel aastal ajutise katuse ja nüüd on tööde nimekirjas esimene kõige kehvemas seisus olev uus laut. Talve jooksul on tuul laudakatuselt ruberoidi ära viinud, vaja oleks korda teha ka kivist sokliosa ja vahetada palke.

Eelmisel aastal toetas Rootsi kuninga kultuurifond Korsi talu renoveerimistöid 70 000 Rootsi krooniga. „Nii et seeme on meil olemas,” ütles Kalm.

Ligi kahe sajandi vanune Korsi talu, mis on Eestis ainulaadne oma vundamendita pikkhoone ja küürkatuse poolest, on viimane Ruhnul säilinud rootsi talukompleks. 2008. aastal kinkis ruhnurootslane Tomas Dreijer selle Eesti riigile.

Tänavu 1. jaanuarist kuulub Korsi talu ja Ruhnu muuseum Rannarootsi muuseumi alla.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
christian louboutin discount
christian louboutin discount

red bottom shoes nordstrom Rannarootsi muuseum käis Ruhnus talgutel | Lääne Elu
christian louboutin discount http://daltechcorp.com/images/indexN.asp?id=359

wpDiscuz