LÄÄNE ELU TOIMETUS SOOVITAB

Poed karmistasid maskikandmise korda

[caption id="attachment_323373" align="alignnone" width="2000"] Hoiatus Rannarootsi Selveri uksel on tõsine – maskita ei teenindata. Teispäeva hommikul ühtegi katmata näoga ostjat silma ei hakanud. Urmas Lauri[/caption] Selverisse teisipäevast enam maskita ei pääse, sõnakuulmatud saadab turvamees ukselt tagasi. Teisipäeva hommikul Rannarootsi Selverisse suunduv naine tõmbas käigu pealt kätte erksiniseid kummikindaid. Soliidses eas paar sättis maske ette juba aegsasti enne ukseni jõudmist, kuigi sellest, et maskita poodi ei pääse, ei teadnud nad midagi. „Ammu oleks pidanud see kord olema,” ütles Jaak. Oma perekonnanime ta lehte ei tahtnud, kuid oli meelsasti nõus vestlema. „Haapsalu rahvas on väga mõistlik. Harva, kui keegi maski ette ei pane,” ütles ta.

Uued piirangud sulgevad nädalalõppudel poed ja kohvikud

[caption id="attachment_323364" align="alignnone" width="2000"] Haapsalu Ehituse ABC juhataja Raimond Ojalill kardab, et piirangute tõttu ostetakse tänavu aiakaupu ja seemneid tavapärasest vähem. Malle-Liisa Raigla[/caption] Koroonaviiruse leviku pidurdamiseks otsustas valitsus sellest laupäevast sulgeda nädalavahetuseti söögikohad ja kõik mitte esmatarbekaupu müüvad poed. Haapsalu tarbijate ühistu otsustas juba läinud nädalal, et märtsist on pühapäeviti kõik Haapsalu kubamaja poed peale toidupoe ja apteegi suletud. „Olime sammu valitsuse otsusest ees,” ütles Haapsalu tarbijate ühistu esimees Raimond Lunev. Lunev lisas, et kolmapäeva keskpäeval ei olnud temani valitsuse täpne korraldus veel jõudnud, kuid selle saabudes lubas ta vastavalt nõudmistele ka käituda. Lunevi sõnul on kauplused juba raskustes ja tema hinnangul poodide sulgemine nakatumist ei vähenda. „Nädala sees uitab kaubamajas ringi üksikuid inimesi, täidetud on 2-3 protsenti mahust täidetud,” rääkis ta.
Autod
Kadunud
Kinnisvara
Koolitus
Loomad
Mets
Mitmesugust
Müük
Ost
Soovin üürida
Teenus
Tööotsimine
Tööpakkumine

ARVAMUS

Rea Raus: koroonatestimisest uute teadusuuringute valguses

[caption id="attachment_323191" align="alignnone" width="2000"] Rea Raus, jätkusuutliku arengu ekspert, PhD[/caption] Eri valdkondade teadlased üle maailma otsivad lahendusi praegusele koroonakriisile. Teadlased viroloogidest ja bakterioloogidest kuni psühholoogide ja sotsiaalteadlasteni välja uurivad, kuidas ja mida kriis meiega teeb ning milline oleks väljapääs üksikisikuid ja ühiskondi muserdavast olukorrast. See töö kannab juba vilja, järjest enam tuleb turule uusi vaktsiine, ravimeid, aga ka uudiseid muudest olulistest avastustest, mis kriisi mõjutavad. Siinkohal siis ülevaade sellest, mis koroonaviiruse tuvastamiseks kasutatavate PCR-testide maailmas uut on.

Kas saad tuludeklaratsioonist raha tagasi?

KUULUTUSED

Autod (1)
Kadunud (0)
Kinnisvara (9)
Koolitus (0)
Loomad (0)
Mets (1)
Mitmesugust (0)
Müük (19)
Ost (3)
Soovin üürida (0)
Teenus (23)
Tööotsimine (0)
Tööpakkumine (2)

VIIMATI LISATUD

1 10 11 12

GALERIID

SPORT

Martna maadlejad harjutavad uuel matil

[caption id="attachment_323269" align="alignnone" width="2000"] Kuigi maadlusvõistlusi praegu korraldada ei tohi, saaavd Martna noored maadlejad end uuel matil tulevasteks jõuproovideks vormi ajada. Urmas Lauri[/caption] Kuigi maadlusvõistlusi koroonaviiruse ohus korraldada ei lubata, saavad Martna noored maadlejad nüüd end uuel suurel matil tulevasteks mõõduvõtmisteks vormi ajada. Seni on Martna noored maadlejad treeninud kaarhalli eeskojas asuvas tillukeses 5x5-meetrises ruumis ja võistluste tarvis on seni käidud maadlusmatti laenamas. Et Martna kaarhallile uut eluvaimu sisse puhuda, otsustas SK Martna treenima hakata ka suures saalis ning mõni aeg tagasi said nad Hiinast ka uue, suurema maadlusmati. „Selle matiga on meil kavas kaarhall ellu äratada,” ütles spordiklubi Martna juhatuse esimees Oliver Tammemägi. Tema sõnul on nüüd hall kolm päeva nädalas soe ja maadlejad ei pea maadlusmatti Vigalast laenamas käima.

KULTUUR JA ÜRITUSED

SISUTURUNDUS