Lääne-Nigula vallajuhid koolivõrgust: esikohal pole kokkuhoid, vaid parem teenus

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lääne-Nigula valla haridusosakonna juhataja Solveig Edasi sõnul tegi teda kurvaks, et Palivere kooli lapsevanemad kujundasid oma arvamuse kontekstist välja rebitud lause põhjal. Foto Urmas Lauri.

Lääne-Nigula valla haridusosakonna juhataja Solveig Edasi on valla haridusvõrgu analüüsi põhjal teinud ettepaneku, millised muudatused oleksid head.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
19 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Parem Teenus
14 päeva tagasi

Nii need töötunnid kokku tulevadki – Exceli tabelit õppides. Aga tulemus oleneb sellest, kuhu ja milliseid andmeid sisestada. Proovige veel. Analüüs on siis mõistlik (õige), kui suudate seda arusaadavalt (lihtsas keeles) selgitada. “H E A” on tühi sõna.

Suslik
14 päeva tagasi

Palju õnne Palivere ja Martna.
Soovitame siit Turbast sellel kooli direktoril Kädly Künnap silma peal hoida.

Johhaidii
14 päeva tagasi

Miks ei liideta väike probleemne kool suurega ja ei kustutata registrist väike kool?
Martna probleem: suured kulud, liitklassid, aruandes kirjas, et 100% lastest vaja transportida kooli.
Palivere: Valla kõige madalamate kuludega kool, mitte üks laps ei vaja transporti, torkas silma asjalu, et ühe lapse kohta kuidagi palju ruutmeetreid, seda peab veel täpsustama kuna mingi aeg oli ainuke kool kus spordihoone koos kõikide lisaruumidega oli kooli külge poogitud.

Napak
14 päeva tagasi
Reply to  Johhaidii

Kas registris pole ruumi, et sellist jahu ajad?

Pohlad
14 päeva tagasi
Reply to  Napak

Seda Pead küll vallast küsima. Kas registris ruumi vähe, et peab kustutama tähtajatu koolitusloaga kooli. Sedaenam, et vallavanema sõnul kulud ei vähene ja midagi ei muutu.

Johhaidii
14 päeva tagasi

Ajakirjanik, käis ju lastevanemate koosolekul ja seal selgesõnaliselt sai tõestatud, et nii suvisel kui detsembri koosolekul sellest juttu polnud. Ei ole sellest ei protkollis juttu ja samadel koosolekutel viibinud isik ütles, et sellest ei räägitud isegi protkolli väliselt. Aga kui käiakse vallas kuue silma all asju arutamas siis, ega sealt midagi paremat loota pole.
Kas sellise hämamise ja valede taustal üldse konstruktiivne arutelu on võimalik? Ma kahtlen.

Analüüsi professor algajale analüüsijale
15 päeva tagasi

Minu monitorile tuli ette Taebla-Martna, et on palju heam.

Napak
15 päeva tagasi

Mullikesi võib ju “rumalale rahvale” ikka ajada.

IRW
15 päeva tagasi
Reply to  Napak

Mis sa siis ajad neid

Napak
15 päeva tagasi
Reply to  IRW

Kas Aia tänaval on igav hakanud?

Terve Eesti
15 päeva tagasi

Hea elu peal lähevad inimesed rasva ja see pärsib ka ajutegevust.

Maali maalt
15 päeva tagasi

Kuidas saab teenus parem olla kui lapsed peavad oma kodust kaugemal hakkama koolis käima?
Kui vallal on see omaosalus 1 mill panna, siis tuleks kogu saadava rahaga remontida mõlemad (Palivere ja Martna) koolimajad et lapsed saaksid normaalselt oma kodukohtades edasi koolides käia. Pole ju nii keeruline?
Vald võiks raha kokkuhoiu kohti otsida mujalt, näiteks teha korralikud konkursid nii lumetõrje kui prügimajanduse teenuse saamiseks normaalsete hindadega, mitte võtta ainukest ja kõige kallimat pakkujat/oma suguvõsa firmat lepingusse.

Sama
15 päeva tagasi
Reply to  Maali maalt

Kuidas praeguses kontekstis koolide remont asjasse puutub?

Lapsevanem
14 päeva tagasi
Reply to  Sama

Otseselt. Martna kool planeeritakse renoveerida 110 kohaliseks. Seejärel liidad kaks juriidilist keha üheks ja Palivere kool kaob pildilt. Tekib olukord kus Martna koolil on lihtsalt üks lisahoone. Paliverel puudub juriidiline keha mille alt taotleda erinevaid rahastusi ja seda peab tegema Martna kooli keha. Mis te arvate kas need isikud seal kes toetusi jagavad suvatsevad exelist nina välja pista ja uurida mis ja kus. Ei, lihtsalt nähakse exelis, et see keha on saanud juba mõned miljonid kooli renoveerimiseks ja raha peab suunama sinna kes pole veel saanud.

Kalli
14 päeva tagasi
Reply to  Maali maalt

Vormsile kooli ja spordihoonesse.

Paliverest
15 päeva tagasi

Miks siis kirjutatakse selliste lausetega et neid on võimalik mitmet moodi mõista?
Selgitamist, mis tegelikult plaanis on, pole ju olnud.
Ja kui juriidiliselt võtta, siis on eelkirjutajal täiesti õige mõttekäik et Palivere kooliga nii võibki juhtuda.
Muidugi on see väga jabur plaan nii suures ja arenevas alevik nagu Palivere kool sulgeda, aga kahjuks üks mitmetest, mis viimasel ajal on teoks tehtud. Nagu kogu see jama Metsküla ümber.

Ahv
16 päeva tagasi

Koolide liitmise plaani tutvustamisel Paliveres heideti ette, et kogukondadega pole seda plaani varem arutatud. SE: Kui nüüd öeldi, et me pole kogukondi kaasanud, siis tegelikult me ju alustasime sellega osavallakogu liikmetega juba eelmisel aastal. Esimest korda saime kokku suvel, teist korda detsembris. Ja viimasel kohtumisel otsustasime [koolide liitmisega] edasi minna. Sealt tekkis väike kommunikatsioonihäire, kuidas keegi sõnastas ja kuidas keegi sellest, kuidas edasi läheme, aru sai. Kas see vastab ikka tõele, osavalla kogude protokollid peaksid ju olema kättesaadavad, sealt saaks ju näha kuidas ja kes ning millal puudutas teemat, et Palivere Põhikool liidetakse Martna Põhikooliga ja augustis lõpetab ühendatav Palivere… Loe rohkem »

Suht
15 päeva tagasi
Reply to  Ahv

Arusaamatu jutt, seda saab rääkida vaid inimene, kes ei tea sisust midagi ja kütab vaid kirgi.

Üks Lause
15 päeva tagasi
Reply to  Suht

Mis jääb arusaamatuks? Palun argumente ja paari sõnaga siis ka sisust kirjutada. Praegu tegeled, Suht, vaid kire kütmisega. Kahju, et selliseid isendeid olemas on, soukseid nimetatakse kisajateks, löömameesteks ja skandalistideks.