Omavalitsused maksid mullu ametnikele heldelt lisatasusid

Kõrgeimat palka saavad vallajuhid.

Kõrgeimat palka saavad vallajuhid.

Neli omavalitsust – Haapsalu. Lääne-Nigula, Vormsi ja Lääneranna – maksid möödunud aastal ametnikele kokku ligi 76 000 eurot palgalisa.

Summa hulka on arvestatud nii preemia, lisatasu täiendavate tööülesannete eest kui ka öötöö, ületunnitöö ja riigipühal tehtav töö.

Kõige rohkem maksis mullu ametnikele põhipalgale lisaks Haapsalu linnavalitsus – kokku aasta jooksul veidi enam kui 46 000 eurot. Preemiata jäid vaid linnapea ja aselinnapead ning lühikest aega ametis olnud taristuspetsialist Priit Martin.

Kokku said möödunud aastal ametis olnud 114 omavalitsuse töötajast preemiat või lisatasu 71. Neist kõige kopsakama palgalisa, aasta jooksul enam kui 6000 eurot, sai ametist lahkunud Haapsalu taristuspetsialist Sirli Vaksmann.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
43 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Irvikkass
1 aasta tagasi

Ei tea, mille eest Martin Tee küll palgalisa saada võis? Kas tõesti tagantjärele, seaduste rikkumiste eest abivallavanemana?

Mida
1 aasta tagasi

Maa vaesemate omavalitsuste hulka viimise eest said preemiat vä?
Loodan, et saavad midagi ilusat osta.

põrupõhja jyrka
1 aasta tagasi

tsirkust tegevaD PARLAMENDI saadikud peaKSID tasuta
kisklema ja MH käsul mööblit purustama!

Maksame hädavareste arveid
1 aasta tagasi

Ja kus linna taristu siis on!
Ei teid, ei kiiret internetti, ei puid, ei ole randa! Merelinn, mis!

Tee meister
1 aasta tagasi

Praegu saaks nende preemiarahadega kasvõi linna peatänava korda!
On ikka sosssepad!

Mimi
1 aasta tagasi

Ega meil taristu eest makstud vaid taristunõunikule maksti. Taristu jaoks enam ei jätkunud 😀

Nimi
1 aasta tagasi

Le võiks oma avaldafus artikleid ikkagi õigesti vormistada. Paljud inimesed, kes väljatoodud on lihtsalt oma palgaandmetega välja toodud ja lisatasu pole kordagi makstud

Huvitav
1 aasta tagasi

Huvitav, mille eest L-N vallas Kausile preemiat maksti? Kas Vana-Taebla vee ja kanalisatsiooni kiire arenduse organiseerimise eest . Viimase 25 aasta suurprojekt ju ikkagi

Valdo
1 aasta tagasi

Jah ja nii lõhestatakse meie ühiskonda! Ajakirjanik kirjutab ja ma-a-a-auba-ised loevad.

Toomas Hendrik Irwes
1 aasta tagasi

Puuraidur sai ka preemiat?

keegi
1 aasta tagasi

kohalikest võiks siia komentaariumi kirjutada, mida see palju oodatud ja tuntud seltsimees seal vallas siis kõike ,mis lubatud korda saatis või ei saatnud, praegu ju lihtne ta tegevusele hinnangut anda, reisis ja soleeris seal niisama, või on vallaraval ka millegagi kiidelda ning need tema soovitajad võiks ka nimepidi esile tuua. et edaspidi valikuid teha. kaugemalt jälgijana olen aru saanud, et tuulikute püstitamise lobistina ta on arendajate kiituse ära teeninud preemia näol, kahjuks valla kassast. rändvallavanemad on läänemaal uus, aga negatiivne nähtus kahjuks.

linlane
1 aasta tagasi

Lisaks palgale saavad nimekamad mehed veel lisatasusid mis välja ei paista – tasud allasutuste nõukogudesse kuulumise eest.