Transpordiamet: tihe lumesadu muudab esmaspäeva õhtul liiklusolud keeruliseks

Lääne Elu

info@le.ee

Jaanuari lumine tee. Foto: Urmas Lauri
Foto Urmas Lauri

Esmaspäeva pärastlõunal jõuab merelt Eesti kohale tihe sajuala ning muudab õhtu poole liiklusolud keeruliseks, Transpordiamet soovitab võimalusel liiklemist vältida.

Keskkonnaagentuuri hoiatuse kohaselt levib esmaspäeva pärastlõunal lumesadu Lääne-Eesti saartelt mandrile. Sadu on mitmel pool tugev, tuiskab. Õhtul läheb sadu saartel ja läänerannikul üle lörtsiks ja vihmaks, on jäidet. Kagutuul tugevneb mandril puhanguti 12, saartel ja läänerannikul 15-20 m/s. Sajualas halveneb nähtavus ning teed muutuvad libedaks.

Transpordiamet soovitab praeguste ilmaoludega liiklemist vältida. Kui sõitu hilisemaks ajastada pole võimalik, siis tuleb sõidukijuhil olla äärmiselt ettevaatlik ja valida teeoludele vastav sõidustiil.

Palume liiklejatel arvestada, et talvised teeolud on muutlikud ning teekonda planeerides tuleb varuda rohkem aega, vajadusel vähendada sõidukiirust, vältida ohtlikke manöövreid ja hoida pikivahet. Kindlasti ei ole lubatud maksimaalne kiirus sobilik liiklemiseks tuisu, lumevaalude ja libedaga.

Liiklejatelt ootame infot teeolude kohta telefonil 1247. Lisainfot teeolude ja liikluspiirangute kohta vaata http://tarktee.ee.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments