Sotside esinumber Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal on Madis Kallas

BNS

Keskkonnaminister Madis Kallas on Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal sotside esinumber. Foto: Malle-Liisa Raigla

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esinumber Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal on märtsis toimuvatel riigikogu valimistel keskkonnaminister ja endine Saaremaa vallavanem Madis Kallas, kellele järgneb riigikogu liige ja endine Hiiumaa vallavanem Reili Rand.

Läänlastest kandideerivad sotsiaaldemokraatide nimekirjas endine Lääne maavanem, praegune keskkonnaministri nõunik Neeme Suur, Vormsi vallavanem Maris Jõgeva ja ettevõtja Marge Kanna.

Madis Kallas ütles, et Saaremaa endise vallavanemana mõistab ta, kui suur mõttemaailma erinevus on Tallinna ja väiksemate piirkondade vahel. “Väga keeruline on seda muuta, kui inimesed ei too muutust endaga pealinna kaasa,” ütles ta. “Meie inimesed Saare-, Hiiu- ja Läänemaal teavad, et elu Eestis saab toimida ka väljaspool suurlinnu. Mul on hea meel, et meiega on liitunud niivõrd erinevate valdkondade esindajad, kes mõistavad meie ringkonna väljakutseid ning riigi rolli nende lahendamisel.”

Kallas märkis, et just maapiirkondadesse investeerimine on riigi seisukohalt võtmetähtsusega. “Olles ise väikeses kohas üles kasvanud ja elades väikeses külas, tean, kui oluline on, et riik investeeriks rohkem väljapoole Harjumaad.” Ta lisas, et oluline on tagada senisest suurem rahastus omavalitsustele, et vallad suudaks hoida lasteaedu ja koole igas piirkonnas ning et transpordi- ja elektriühendused toimiks.

Samas tõi Kallas välja seni tehtu: nõudepõhine transport on laienemas, lennuliiklus muutunud üha kindlamaks ja regionaalsed investeeringud piirkondadesse on otsustatud: Saaremaa jalgpallihall, Hiiumaa haigla, üürimajade projektid.

Hiidlane, riigikogu liige Reili Rand ütles, et teda innustab taas kandideerima idee hoida riigi juhtimise juures vaadet ka Tallinnast kaugemalt. “Tunnen, et minu varasem omavalitsusjuhi kogemus on seejuures oluliseks tugevuseks,” sõnas ta.

Rand soovib tööga jätkata, et elu kõikjal Eestis oleks võimalik – et ka maapiirkondades oleks konkurentsivõimelisi töökohti, tänapäevaseid eluruume ning et lastega peredel oleks kodulähedane kool ja lasteaed koos tugiteenuste ja huvitegevustega. “Hiidlasena on kindlasti oluline, et ka vähemalt üks hiidlane oleks riigi otsuste juures meie huve esindamas,” lisas ta.

Samas nimekirjas kandideeriv Vormsi vallavanem Maris Jõgeva ütles, et sotsiaaldemokraatide meeskonnaga liitumise põhjuseks oli eelkõige arusaam, et nii väikesaarte kui ka teiste Tallinnast vaadates kaugemate paikade probleemide lahendamiseks ei piisa kohalikust initsiatiivist. “Vaja on paremaid lahendusi riigi tasandil ja seda eelkõige kohalike ressursside paremaks kasutamiseks, kvaliteetsete avalike teenuste kindlustamiseks ja võrdsemate võimaluste loomiseks,” sõnas ta.

Jõgeva sõnul seob teda Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga eelkõige väärtusruum, milles on võrdselt tähtis iga inimene ja tema elukeskkond, aga ka tasakaal looduse ja inimeste vajaduste vahel.

Sotsiaaldemokraatide Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa valimisnimekirja juhib keskkonnaminister ja endine Saaremaa vallavanem Madis Kallas. Talle järgnevad riigikogu liige, endine Hiiumaa vallavanem Reili Rand, endine riigikogu liige ja Lääne maavanem, praegune keskkonnaministri nõunik Neeme Suur, endine riigikogu esimees ja sotsiaalminister, praegune Hiiumaa vallavolikogu liige Eiki Nestor, Vormsi vallavanem Maris Jõgeva, ettevõtja ja Kuressaare kiirabi vastutav õde Angela Siinor, põllumajandusettevõtja Marge Kanna ning arborist ja Väikese väina seltsi eestvedaja Heiki Hanso.

Sotsiaaldemokraatide üldnimekiri valimisteks kinnitatakse koos valimisprogrammiga 14. jaanuaril toimuval üldkogul.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
17 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
suur
1 aasta tagasi

osa neist baaside lepingu tagajärgede järeltulijad

sotsid
1 aasta tagasi

piinasid meid seenelisega

sotsialism
1 aasta tagasi

Saared on läbi ajaloo olnud punaste kantsid ja kasvulava. Ei paista midagi muutuvat ka siis, kui igas majas on juba nälg ja küünlavalgus…

Vahur Reede, saarlane
1 aasta tagasi

Huvitav, et Läänemaa ja Saaremaa omavalitsuste esilikvideerijad pürivad nüüd Riigikokku – peessekeeratud KOVi juhtida enam ei kõlba.
Küsimus on selles, et kuhu edasi, kui terve Riik on peessekeeratud? Brüssel?

Rahvas valis ekre
1 aasta tagasi

Läänemaal töötavaid sotse pole!
Järelikult valime ausalt ja käsitsi!

Endel, 85
1 aasta tagasi

Pole ühtki kesarit ega rehvi ka!
Valin ekre!

Ploodu
1 aasta tagasi

Kas kuulub praegu võimul oleva Kallaste dünastiasse? Paluksin ausat vastust =kes teab??!

AVS
1 aasta tagasi
Reply to  Ploodu

Statistikaamet peaks sulle piisava vastuse andma, kui suur on kõikvõimalike Kallaste suguluse tõenäosus:

2022. aasta 1. jaanuari seisuga on perekonnanimi Kallas 717 mehel ja 817 naisel. Perekonnanimede levikult on Kallas meeste puhul 28. ja naiste puhul 25. kohal.

Perekonnanimi Kallas on levinuim Saare maakonnas, kus neid on maakonna 10 000 elaniku kohta 43,72.

Lgp valijad
1 aasta tagasi

Täidame lõpuks Suure suure unistuse saada lihtsaelu viimasele tasandile e riigikogusse. Tema järjekindlus sinna kandideerida on austustäratav.

Rahvas
1 aasta tagasi
Reply to  Lgp valijad

Ei!
Läheb Rehkalt! Ja kõik!

läänlane
1 aasta tagasi
Reply to  Lgp valijad

Suur on korra juba riigikogus olnud.

sotsid
1 aasta tagasi

ongi ainult number ja ebameeldiv nr, nagu 13

Meelis Malk
1 aasta tagasi

Kunst ei ole mitte kunsti teha, kunst on kunstis kunsti näha….. 🙂

kõigekõige.
1 aasta tagasi
Reply to  Meelis Malk

Huvitavaim nimi on nestor. Lõpuks ei pääsenud Riigikokku, ikka nii magus oli seal, et vanas eas vaja ikka uuesti punnitada. Magus pirukas ootaks edu korral.

kes
1 aasta tagasi
Reply to  kõigekõige.

tegi eesti pensioniseaduse selliseks, et eestlased elu lõpuni almust paluvad

Ei taha libereid
1 aasta tagasi
Reply to  kes

rehvid!
Küsi veel midagi 😂

sotsialism
1 aasta tagasi
Reply to  kes

Nestor pressis presidendiks tõelise hälbega pioneerijuhi…