Minister Tõnis Lukas: õpetajate keskmine palk ületab 2000 euro piiri

Lääne Elu

info@le.ee

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Haridusminister Tõnis Lukas kinnitas, et õpetajate töötasu suurenemine on Isamaa ja valitsuse prioriteet ning riigikogule üle antud 2023. aasta riigieelarve eelnõuga on tehtud oluline samm, õpetajate palga jõudmiseks 125 protsendini Eesti keskmisest.

„Mul on hea meel, et riigieelarve eelnõus kasvab märkimisväärselt õpetaja palga alammäär ning tõuseb ka õpetajate palgafondi diferentseerimist võimaldav kogusumma. Õpetaja keskmine palk ulatub järgmise aastal 2048 euroni,“ ütles Lukas. „Jätkan tööd selle nimel koos partneritega riigi tasandil ja haridusvaldkonnas, et liiguksime õpetajate tasustamise süsteemi ja karjäärimudeli väljatöötamise suunas, et paremini toetada ja väärtustada õpetajate ametialast arengut.“

Eile arutati ka üleminekut eestikeelse õppele. Ministri sõnul on tegemist märgilise väärtuspõhise edasiminekuga. „Pean väga oluliseks, et lisaks õpetajate palgafondi üldisele kasvule sai valitsuse heakskiidu ka 41 miljoni euro eraldamine eestikeelsele haridusele ülemineku tegevuskava elluviimiseks. Võimalus maksta Ida-Virumaa koolides eesti keeles õpetavatele õpetajatele 1,5-kordset tasu tõstab nende palga märkimisväärse 3000 euro lähedale,“ toonitas minister.

Valitsuses heakskiidu saanud ja riigikogusse saadetud 2023. aasta riigieelarve eelnõu kohaselt kasvab õpetaja töötasu alammäär 23,9% ehk 1412 eurolt 1749 eurole. Sellele lisatakse diferentseerimise fond 17%, mis võimaldab koolijuhtidel õpetajate töö- ja palgakorraldust paindlikumalt reguleerida. Kokku nähakse järgmise aasta riigieelarves õpetajate palkade kasvuks ette 106,6 miljonit eurot.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Edu Tegijatele
1 aasta tagasi

Lüpsate vaid eelarve tühjaks, sest töömehe palk on olematu! Kust see raha teie arvates tuleb? Trükipressi alt?

uskmatu Toomas
1 aasta tagasi

Kana kaagutab pärast munemist !