Hiidlaste lipu all sõitev Haapsalu jaht tuli avamerepurjetamise EMil teiseks

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Matilda 4 ja Pro4U. Foto: Trond Teigen

Matilda 4 seilab praegu Rootsis Göta kanalis kodu poole, tuues avamerepurjetamise Euroopa meistrivõistlustelt kaasa hõbemedali.

„Lõpptulemusega oleme rahul, see oli kindlasti üks raskemaid, aga ka üks põnevamaid regatte,” nentis Matilda 4 fokkpurje soodimees Erki Teras.

Kuue võistluspäeva jooksul peeti Oslost lõuna pool asuva Hankø saare lähistel kokku üheksa võistlussõitu, millest kaks olid pikk (enam kui 24 tundi kestnud) ja lühike (6-8 tundi) avameresõit ning seitse umbes 1-1,5tunnist lühirajasõitu vastutuule-allatuule rajal.

„Sõit oli suhteliselt ekstreemne. Kuna ma olen enne ka päris palju tiitlikaid [tiitlivõistlusi] sõitnud oma purjetamiskarjääri jooksul, oli ta kindlasti üks raskemaid sõite,” tõdes Teras.

Avameresõidul jäi Matilda viiendaks, kolmandale kohale kaotati kuue sekundiga. Ja ühes rajasõidus, kus tuldi teiseks, kaotati sõidu võitnud pärnakate Katariina II-le ühe sekundiga. „Ühest küljest jääb natuke nagu painama,” arutles Teras. „Aga purjetajana pead sa tegema järeldusi, mõtlema tagasi, et mida ma oleks saanud teisiti teha. Nii mõneski sõidus poleks osanud enam kuskilt midagi välja pigistada.”

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Arvaja
1 aasta tagasi

Miks Haapsalu jaht seilab hiidlaste lipu all, aga mitte Haapsalu lipu all?

Las sõidavad
1 aasta tagasi
Reply to  Arvaja

Omanik on paadi ostnud ja meeskonna valinud/palganud, omanik ka otsustab, kelle lipu all purjetab. See, kuidas vanad mehed oma meelt lahutavad on nende asi ja Haapsalu linn ei puutu asjasse