Lääneranna vald tahab välja selgitada tuuleparkidele sobivad alad

Lääne Elu

info@le.ee

Viirtsu tuulikud. Urmas Lauri
Viirtsu tuulikud. Urmas Lauri

Lääneranna vallas on käsil tuuleparkide eriplaneeringu menetlemine, mille raames valitakse välja ala või alad, mis sobiksid tulevikus tuuleenergia tootmiseks kõige paremini, kirjutas ERR.

Lääneranna valla planeeringute spetsialisti Margus Källe sõnul on tuuleparkide eriplaneeringu lähteseisukohtade avalik väljapanek toimunud ja sellega seoses tekkinud ettepanekud laekunud. Praegu ollakse järjega ametiasutuste teavitusringil.

Võimalike tuuleenergia arendamise aladena on Källe sõnul vaadeldud valla eri piirkondades seitset ala, mille seast tuleb sobiv valik teha. Suve lõpuks peaks valmima avalikustamiseks asukoha eelvaliku otsuse eelnõu koos selle keskkonnamõjude hindamisega. Sügisel on oodata ka uusi avalikke arutelusid.

9 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Jaanus
10 kuud tagasi

Sellepärast see sabiin sinna volikokku kippuski.

Mis
10 kuud tagasi

Eesti ei saagi oma arengumaa staatusest kunagi välja või? Kes see enam tuuleparke ehitab appikene!!? Võibolla vaataks ise ka mida teised teevad, mitte ei laseks Taanil või kellelgil muul veel siin natukene raha teenida ja loodust lägastada! Hea näide šotlastest, kes lõpuks aru said, et kasulikum on nendel aladel lambaid kasvatada, kui tuuleparke pidada, lammutamisele kõik järjest. Meil ikka veel siin nagu ohh uus asi, tegelikult ei ole ju. Tehke konkreetsed energia otsused eriti veel tänases kiirelt muutuvas maailmakorras.

Kummaline maailm
10 kuud tagasi
Reply to  Mis

Tuulikute ümber ongi hea lambaid kasvatada. Saksamaal pannakse üldse tuulikud püsti keset põlde.

Pedagoog
10 kuud tagasi

ummi, jälle oled täis või!
Viiirtsu kirjutatakse 3 i-ga 😂

parim
10 kuud tagasi

koht on Viimsi

sobivad
10 kuud tagasi
Reply to  parim

hästi teletorniga

Mis
10 kuud tagasi

Vmin kohe ära öelda, et ei peaks inimesed otsimisega aega kulutama. Läänerannas ei olegi mitte ühtegi sobilikku ala tuuleparkidele.

Tule Kahju
10 kuud tagasi
Reply to  Mis

on, on põlde siin vallas küllaga, need mis päikesepaneelide alt üle jäävad, on vallaarendajate arvates sobilikud tuulikutele.

Nojah, aga
10 kuud tagasi
Reply to  Tule Kahju

Põldudel tuleb süüa kasvatada, mitte propellereid paigaldada!