Laupäevaseks heategevusürituseks valmib 200 liitrit Ukraina borši

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Kodukant Läänemaa eestvõttel pannakse laupäeval Haapsalu kodanike torni juurde üles boršikatel Ukraina toetuseks. Foto arhiiv

Läänemaa toidutegelaste eestvedamisel on laupäeval, 19. märtsil kell 12-14 Haapsalu Kodaniketorni platsil heategevusüritus „Boršikatel Ukraina heaks“, teatas Kodukant Läänemaa.

Idee algataja Meeli Lokk ütles, et ka toit võib olla meelsuse väljendus! „Aitame Ukrainat koos ja teeme seda nii, et on näha, kuulda ja tunda. Tartus Tähtveres tuli sarnase üritusega kogukond suure ühtsusega kaasa ja koguti 7600 eurot. Haapsalus on samuti tunda head tahet aidata ja laupäevane boršikatel on üks võimalus,“ ütles Lokk.

Haapsalu Kutsehariduskeskuse kokaõpilased valmistavad Tiina Sootalu käe all 200 liitrit borši. Lisaks saab maitsta pampuškasid – Ukraina köögist pärit ürdi-küüslauguõliga pehmeid kukleid, mida süüakse borši juurde. Neid valmistab Hanna Anett Kari Haapsalu HKHK pagariõppest. Sõrnikud ehk kohupiima pannkooke pakuvad Oosaare, Käänu, Karu ja Uus-Vaino talud. Altmõisa köök teeb kaša garbuzovat ehk siis magusat kõrvitsaputru riisiga, mis on tõeline lohutustoit.

Üritusel kogutakse vaba annetust vastavalt igaühe võimekusele. Raha jõuab Ukraina põgenikeni läbi MTÜ Läänemaa Abikassa, mis loodi 2009. aastal raskustesse sattunud Läänemaa perede abistamiseks. Abikassa juhatuse liige Merike Nuudi kinnitas, et üritusel kogutud raha jagamiseks moodustatakse laiendatud komisjon, kuhu kuuluvad muuhulgas ka kohalike omavalitsuste esindajad. Rahaga aidatakse põgenikke konkreetse vajaduse alusel.

Üritust korraldavad Läänemaa toidutegelased, MTÜ Kodukant Läänemaa, Haapsalu Linnavalitsus, Lääne-Nigula Vallavalitsus, Haapsalu Kultuurikeskus, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Altmõisa külalistemaja, Johannes Cimmermanni Altmõisa Selts, MTÜ Läänemaa Abikassa, OÜ Haapsalu Linnahooldus.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
8 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
samuti
1 aasta tagasi

võiks rahvale pakkuda 200 liitrit gorilkat ehk ukraina samakat

Vladimir Mutin
1 aasta tagasi
Reply to  samuti

Mul sama mõte ja tulu oleks 1000 x suurem

sakuskaks
1 aasta tagasi
Reply to  samuti

hammustas ukrainlane samaka peale käntsaka ehtsat ukraina pekki, kuhu lõikas veel ühe kääru pekki peale ja loomulikult ka sibulat ja küüslauku, butte zdorovõ

Seda et
1 aasta tagasi

rahvas saab tasuta suppi ja kõhu täis! Kõik supile!

K.s
1 aasta tagasi

Samalajal LV korraldab Vene laata, IRW…

Stepan
1 aasta tagasi
Reply to  K.s

Ja kas nostalgia päevad seekord ilma vene vormideta ?

mitte päris
1 aasta tagasi
Reply to  Stepan

teeme ka z tähed omale peale. aga 2 tükki, ja rohkem välgunoole moodi

minu poolt ka midagi
1 aasta tagasi

200kg trotüüli. see vend kes kunagi kopterisõite tegi võiks mulle laenata korraks, mul idanaabrile kingitus viia