TTJA keelas viie Vene telekanali taasedastamise Eestis

BNS

Türi väikeelektroonika kogumispäeval toodi ka kärguga televiisoreid. Foto: erakogu
Viite vene telekanalit enam Eestis ei näe. Foto: erakogu

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve Amet (TTJA) on teinud sideettevõtetele ettekirjutuse lõpetada viie telekanali taasedastamine Eesti territooriumil: need kanalid on RTR Planeta, NTV Mir (ka NTV Mir Baltic), Belarus 24, Rossia 24 ja TV Centre International (TVCI).

TTJA tuvastas, et nimetatud telekanalite eetris oli 24. veebruaril Vene Föderatsiooni presidendi kõne, mida saab pidada tervikuna sõjalise rünnaku õigustamiseks, sellele üleskutsumiseks ja rahvusvahelise õiguse üldpõhimõtete eiramise õigustamiseks, millega rikutakse meediateenuste seaduse nõudeid. Seega on audiovisuaalmeedia teenuse edastamine loetletud telekanalites rikkunud keeldu kutsuda üles õigusrikkumisele, kahjustanud ühiskonna turvalisust, sealhulgas riigi julgeoleku ja riigikaitse tagamist ning kujutab ühiskonna turvalisusele olulist ohtu.

„Erakordne aeg nõuab otsustavat tegutsemist – leiame, et praegusega on konkreetsete telekanalite poolt Eesti inforuumi valulävi ületatud. Viivitusest tuleneva ühiskonna turvalisusele tekkida võiva kahju ärahoidmiseks või avalike huvide kaitseks on vaja tegutseda koheselt,” kommenteerib TTJA peadirektor Kaur Kajak.

Ettekirjutuse kohustus kehtib 12 kuud.

Elisa teatas, et peatab telekanalite edastamise juba täna hommikul.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
6 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Pluuto
2 aastat tagasi

Pole öigust keelata! Seda tehti NSVL ajal. Kas sama süsteem siiis ikka edasi? Teise nimega vaid?Miks ei keelata ameerika propagandat? Iga inimene võib ise mõelda ja vaadata-mida tahab =see vist on vabadus ja sõnavabadus?
Häbi on- kui ei meeldi maa poliitika= kohe kanal kinni- lapselik.Kas vene kord jättis nii suured augud arunatukese poolele? Tuletan meelde,et Eesti Vabariigis elab ka Vene kodanikke ja venekeelseid, kes vaatavad neid kanaleid.Miks neilt võeti ära ajaviide?

tiblad
2 aastat tagasi

blokeerisid venekeelse err- i

Jaanus
2 aastat tagasi

Huvitav, et usa kanaleid näeme me endiselt. Ometi on ju nemad ka päris paljudesse riikidesse tunginud.

suvitaja
2 aastat tagasi

Selle asemel et Solovjovi saate asemel reklaami näidata pannakse terve kanal kinni?Lülitage mõistus sisse!

AVS
2 aastat tagasi
Reply to  suvitaja

Miks peaks sõja ajal vaenlase telekanaleid transleerima? Kui on nii kirg nende järele, kasuta internetti või osta SAT antenn.

Tsensor
2 aastat tagasi

Kas Keskerakond on sellega nõus? Miks ma ei kuule neilt Ukrainat toetavat avaldust ning agressiooni hukkamõistu