Läänlased Reemet ja Roomet Sits kriisikoldes

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Veebel Reemet Sits (paremal) - 53aastane, kaitseliidu Lääne maleva meditsiniinijao ülem, leitnant Roomet Sits - 30aastane, teenib kaitseväes toetuse väejuhatuses Paldiskis. Foto: Ardi Hallismaa

Veebel Reemet Sits (paremal) - 53aastane, kaitseliidu Lääne maleva meditsiniinijao ülem, leitnant Roomet Sits - 30aastane, teenib kaitseväes toetuse väejuhatuses Paldiskis. Foto: Ardi Hallismaa

Reemet ja Roomet Sits, isa ja poeg, aitavad Poolas Valgevene piiri kindlustada.

Reemet ja Roomet Sits on mõlemad praegu Poola-Valgevene piiril, Haapsalust tuhat kilomeetrit otsejoones lõunasse. Kuigi asutakse minutipealt samal pikkuskraadil, elavad Sitsid tund aega hilisemas ajas, sest Poolas kehtib Kesk-Euroopa aeg.

Eestist lähetatud sihtüksus toetab Poolat Valgevenest tuleneva hübriidrünnaku tõrjumisel piiritõkete rajamise ja meediatoetuse meeskonnaga. Poolas viibib hetkel teine sihtüksuse rotatsioon, mis pandi kokku Lääne kaitseringkonna vabatahtlikest kaitseliitlasest. „Ja kaitsevägi toetab meid oma logistilise elemendiga,” ütles Lääne maleva kaitseliitlane Reemet Sits.

Veebel Reemet Sits on kaitseväest pensionil, tema poeg leitnant Roomet Sits teenib Paldiskis kaitseväe toetuse väejuhatuses.

Sitsid teevad omamoodi ajalugu, sest seda, et välismaal teenivas Eesti kontingendis on koos teenistuses isa ja poeg, on üsna harukordne, ütles leitnant Janno Isat kaitseväe peastaabist.

„Eestis oleme ikka õppustel koos olnud,” lausus Roomet. „Aga see on meil esimene välismaakogemus,” lisas Reemet.
Fotod: Stratcom

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Kersti
2 aastat tagasi

Tublid poisid✌️

Pamp
2 aastat tagasi

Huvitav, et praegune Poola ja VV piir on endine NLiidu ja Poola piir, mis oli kunagi nõuka ajal täielikult kinni okastraatidega ja seintega nagu Soome ja NL-i piir.