Vormsi mees on üle kolme nädala jäljetult kadunud

Viimati külastas Sven Hullo poodi 17. detsembril, pärast seda on meest saarel nähtud vaid korra, ööl vastu 20. detsembrit. Foto: Urmas Lauri

Viimati külastas Sven Hullo poodi 17. detsembril, pärast seda on meest saarel nähtud vaid korra, ööl vastu 20. detsembrit. Foto: Urmas Lauri

Enam kui kolm nädalat on Vormsi saarel olnud nagu tina tuhka kadunud Sven, kelle otsimiseks pole politsei lähedaste hinnangul piisavalt pingutanud.

Sveni kadumise kohta pole politsei välja andnud tavapärast pressiteadet ega saatnud ka vahetult pärast kadumist meest otsima kopterit.

Politsei Lääne prefektuuri pressiesindaja Kristi Raidla põhjendas pressiteate saatmata jätmist sellega, et otsingujuht, Haapsalu politseijaoskonna piirkonnapolitseinik Kiur Klippberg ei pidanud üle-eestilise avalikkuse kaasamist vajalikuks: Vormsi elanikele oli mehe kadumine teada ja praeguse info järgi pole mees saarelt lahkunud. Raidla täpsustas, et iga kadunud inimese kohta ei saadetagi pressiteadet, sest kõiki kadunud inimesi pole vaja avalikult otsida.

Kadunud Sven. Foto: erakogu

Politsei sai Sveni kadumise teate 21. detsembril kella 14.30 ajal. Üksi elanud mehe kadumise oli avastanud üks vormsilane, kes andis sellest teada Sveni saarel elava venna perele. „Mina teatasin politseisse,” ütles vennanaine Ege Kanarbik. Samal päeval sai isa kadumisest teada ka tema Viljandis elav poeg Steven Kanarbik, kes võttis samal õhtul ühendust kadunud inimesi otsiva SA Kadunud tegevjuhi Aare Rüütliga.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

13 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Endine vormsilane
10 kuud tagasi

Imestan väga politsei sellist ükskõikset suhtumist 49-aastase mehe puhul. Üsna lihtne oleks olnud kopteriga saare kohal tiirutada, saar ju väike.

Käsu Taavet
11 kuud tagasi

Klipperg ju vana ajuhiiglane

Lollidemaa
11 kuud tagasi

Huvitav, et kui politsei teab, et ta on saarel, miks teda siis pole üles leitud?

tõesti ehmatav
11 kuud tagasi

Ootaks nüüd tõepoolest politseiametilt lähemat selgitust – miks ei otsita KÕIKI inimesi avalikult?
Loogiline tunduks ju, et inimese otsimisekt tehtaks kõik võimalik.

Käsu Taavet
11 kuud tagasi

No Klipperg ju otsustab niimoodi, mis teha, kui maksumaksja raha tühja auku jookseb, kui sellistele ajuhiiglastele jeesti keskmist makstakse pooliku töö eest.

Onari Kämmal
10 kuud tagasi

Üks põhjus on näiteks see, et avaliku kuulutamise saab politsei hoobilt palju infomüra – isegi kui antud juhul näiteks ollakse kindlad, et Sven pole saarelt lahkunud, siis ilmselt nüüd avaliku kuulutamise peale tekib kohe ports inimesi, kes on teda näinud kusagil Võrus või Narvas. Ja tuleb kulutada hunnik aega sellise info läbitöötamisega.

2 sordi inimene?
11 kuud tagasi

”kõiki kadunud inimesi pole vaja avalikult otsida” – ??? arusaamatu, miks selline segregatsioon?

AVS
11 kuud tagasi

No kui on kindlalt teada, et ta pole saarelt lahkunud, siis ei anna see ju midagi. Lisaks on tõenäoliselt mingi info, mida avalikkusega ei jagatagi.

Juta
11 kuud tagasi

Mida suurem avalikuse huvi, seda rohkem ja kiiremini tegutsetakse. Kahjuks nii on ka krim. lugudega.

Lonni
11 kuud tagasi

Võib ju olla ka nii,et peale lume sulamist leitakse üles.Väga kurb,kui lähedased ei tea,kuhu inimene kadus,seega ei oska ka kusagilt otsida.

Nimi
11 kuud tagasi

No meie politseinikel on käe- jalad tööd täis mööda poode ja kohvikuid käia ju. Kaltsukontroll on tähtsam kui inimelu vist.

Kas
11 kuud tagasi

lehel läheb nii kehvasti, et artiklid kus abi vajatakse või kedagi otsitakse, peavad ka tasulised olema?

Vahur Reede, saarlane
10 kuud tagasi
Reply to  Kas

”kõiki kadunud inimesi pole vaja avalikult otsida” – ajalehel tundub sama loogika olevat.