Autoga pääseb peagi Posti tänavale ja Kiltsi teele liiklema (muudetud 12.51)

1. detsember 2021. Hetkeseis. Foto: Urmas Lauri
Posti tänav 1. detsembril. Foto: Urmas Lauri

Täna õhtust pääseb autoga Posti tänaval liiklema, sest ehitustööd on külmakraadide tõttu pausile pandud.

„Posti tänav avatakse tööpäeva lõpuks,” ütles Haapsalu aselinnapea Innar Mäesalu.

Posti tänava lõik Nurme tänavast Vaba tänavani on ühesuunaline. Sõita saab vaid suunaga vanalinna poole. „Muidu ei saaks autod parkida, et poodi minna,” põhjendas Mäesalu. Parkimine ja peatumine on lubatud tee parempoolses servas.

Posti tänava lõikudel Tallinna maanteest Nurme tänavani ja Vaba tänavast Karja tänavani on liiklus kahesuunaline.

Kiltsi tee projektijuhi Kristjan Kikkase sõnul avatakse tee liiklusele laupäeval. Samuti hakkab ühistransport Kiltsi teel sõitma oma tavapärasel marsruudil ja Ungru tee bussipeatus asub taas oma õigel kohal.

Ehitustööd jätkuvad taas kevadel.

Posti tänava remont algas 5. juulil ja Kiltsi tee remont 14. septembril. Plaanide järgi pidi Posti tänav valmima 31. jaanuariks ja Kiltsi tee 12. detsembriks.

Posti tänavat ehitab AS YIT ja ehitus läheb kokku maksma 3,675 miljonit eurot. Kiltsi teed remondib Viamert Grupp OÜ ja remont läheb koos käibemaksuga maksma 1 069 600 eurot. Mõlema tee ehituseks sai linn riigilt miljon eurot, Posti tänava remondile lisati 300 000 eurot nn koroonaraha, puuduoleva summa katab linn laenurahaga.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
olen
olen

Posti tänav on mõtetute puudega eriti kitsas.
Tulevikus liiklus ainult ühes suunas.

Ekspert
Ekspert

Et sõidutee peaks olema majaseinast majaseinani? ha ha haa.

posti tn.
posti tn.

autovabaks, see oleks hea lahendus, väikelinnas mõni meeter jala käia on kindlasti terviseks, nii inimesele kui loodusele

Manna Liisa
Manna Liisa

Paluksin vähemalt korra avalikustada linnaliini bussi nr.2 sõiduplaan, kus oleks peatused ja kellaajad. Ja kui buss peatub Mihkli peatuses, siis ei pandaks kirja Okase muuseum või Kalda peatus. Selle bussiliini peatuste ja sõiduaegade kohta pole ka peatus.ee mitte mingit teavet, niisama pole teavet olnud ka bussipeatustes, ometi on näha, et bussiliin nr.2 peatub ka nt.Turu peatuses, need, kes teavad, oskavad passida ka. Näha on, et liin sõidetav.

Juku
Juku

Kogu selle projekti taset näitab juba see, et Saareväljadele on tehtud 2 parkimiskohta ukseette aga üle tee apteegile 0. Rohkem polegi midagi lisada. Linn hoolib.

Roosi Manna
Roosi Manna

Reformierakond hoolib Haapsalu elanikest. aga kõige rohkem hoolib ta iseendast!

Huvitav
Huvitav

Kui ma pilti vaatan, siis on apteegi ees just parkimiskohad tehtud. Või millist apteeki te mõtlete.? Seal benu aoteegi ees on ju järjest parkimistaskud, millest sai inimene kirjutad?

Juku
Juku

Vanalinna apteegist. Linna üks parimaid.

viloloog
viloloog

Ja üle tee ei suuda minna!

No täname
No täname

Põhiline, et Kiltsi tee avatud.

Pamp
Pamp

Eilne uudis, et peatänava remont lükatakse edasi kevadesse! Kõik ilmaprognoosid lubavad järgmisest nädala lõpust püsivaid soojakraade kuni +4. Jõulud tulevad mustad ja soojad. Hakake nüüd sõimama mudakonnad, et Pamp on loll jne.

viloloog
viloloog

Ainult loll sõimab lolli!

Rase part
Rase part

Keegi ei ütle, et Pamp loll on- vastupidi, väga asjatundlik igas teemas. Ehk annaksid nõu ka raseduskriisi osas, see Sul kindlasti läbitud etapp elus. Hea oleks kuulda asjatundja arvamust.

nimi.113
nimi.113

juba sõidetakse kahes suunas ,märgid ei loe midagi

vormsilane
vormsilane

Ja ei sõnagi sellest,kas liinibuss nr 1 hakkab ka taas oma tavalist rada pidi sõitma ja peale saab ka Veetorni ja Turu peatusest

Jäpe
Jäpe

Kuhu need inimesed praegu remondi ajal on parkinud, et poes käia

on jätnud
on jätnud

poes käimata, oma kogemustest tean.

Andres
Andres

Suklese loogika, kuidas liigelda! Segasemat asja ei saa enam ollagi.
Äkitse annaks veel kitsamaks teha?

Ehh
Ehh

Suklese!? Mäesalu ikka.

wpDiscuz