56

Video: Posti tänava rekonstrueerimise hetkeseis

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Posti tänav 4. novembril 2021. Foto. Urmas Lauri
Posti tänav 4. novembril 2021. Foto. Urmas Lauri

Haapsalu peatänava remont algas 5. juulil, valmis peab see saama kolme ja poole kuu pärast, 31. jaanuaril.

Posti tänava hanke võitis AS YIT 3,675 miljoni euroga. Summast suurem osa ehk 3,14 miljonit kulub teeremondiks ja veidi üle 535 000 euro projekti koostamiseks. Linn sai riigilt tee-ehituseks miljon eurot. Samuti läheb tee-ehituseks 300 000 eurot nn koroonaraha.

Linn plaanis Posti tänava remontida 1,3 miljoni euroga, millest miljon tulnuks riigi transiitteede toetusest ja 300 000 eurot olnuks linna omaosalus. Hankel selgus, et remont läheb plaanitust kahe miljoni euro võrra rohkem maksma.

Video: Urmas Lauri

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
uskmatu Toomas
uskmatu Toomas

Tahtsime parimat aga välja kukub nagu arvata võib – nagu alati.Kallis,kas mitte ülekullatud projekt ?
Esialgu jääb arusaamatuks see graniitäärekividega igasuguste kastide rohkus ?

Hhh
Hhh
Kõik saab ilus ja uus. Selge on aga see, et parkimisprobleemid saavad suured olema. Posti tänaval ei ole vaid elamud, on söögikohad ja poed-apteek jne. Kõrvaltänavatel ka parkimist praktiliselt ei ole, seega äride külastatavus saab selgelt pihta. Ilmselt ei olegi see linnale oluline. Paraku ei ole parklaid ka posti tänava naaberaladel, alles vaba tänaval või siis kaupsi ees aga sealgi on niigi täis igapäevaselt. Samas vähemalt see leedukate säästukaesine enam ei ole risti parkijaid täis, seegi hea asi vähemalt. Kuna piirkiirus hakkab olema kogu ulatuses 30, siis ehk suudavad need ülilaiade liikurite omanikud ka kuidagi end sealt läbi manööverdada ja… Loe rohkem »
Sass S
Sass S

Mina ja minu auto – kes neid suudaks lahutada !

Lugeja
Lugeja

Vaatasin kaks korda läbi video,on ikka ruumi küll,kui inimene ei tunne oma auto gabariite,siis mingu harjutagu mujal,ja siis tulgu proovigu uuesti sõita posti tn,minu arust igati piisavalt ruumi,ja kui ikka hakkama ei saa,siis käigu jala ja ruumi jääb ülegi veel

Lugeja
Lugeja

Lisa.
Meil ongi ju Haapsalu liikluskultuur selline,sõidetakse kesetteed,kardetakse tee servas sõita,suunda ei näidata jne

Jaan
Jaan

Tee servas sõita pole võimalik siis kastad jalakäijad ära. Sõida nii aeglaselt kui saad.Millised basseinid teeääres näiteks Lihula mnt.

Sõitja
Sõitja

Tea kas bussid hakkavad edaspidi vaid Metsa ja Kalda tänavat pidi sõitma? Peatuse kohti ma küll ei näe uuel Posti tänaval.

LKirjeldus
LKirjeldus

Projekti kirjeldus on avalik, seal on täpselt kõik mis ja kuidas. Inimestele meeldib jututoas oletada lihtsalt vist, liiga kitsas ja puid pole ja puid on, aga valed puud ja bussid jne. Tutvuge projektiga palun!

Iseloomustav lõik videos (1.55)
Iseloomustav lõik videos (1.55)

Karja tänava alguses olev kopp ja väike kaubik kõrvuti annab väga selge pildi tee kitsusest.

Huvitav
Huvitav

Mis nüüd saab siis? Ettepanekud? Peab ümber hakkama tegema laiemaks või?

huvitav või mitte
huvitav või mitte

Mis ikka saab, aga see on fakt – tee on kitsas.

Pähh
Pähh

Ma ei tea, kui linnasisene tänav on 6,5 m lai ja sellest mõnele ei piisa, siis kui palju teiemeelest tee laius peaks olema?

Artur to pähh
Artur to pähh

Kõik ei sõida ostukärudega muide. Kui veoauto laius on 2,5m siis usu või mitte aga keegi ei sõida ratas vastu äärekivi

Ei tea
Ei tea

milleks nende veoautode ja poolhaagistega on vaja ülelüldse posti tänaval sõita, see jääb praegu küll arusaamatuks. Te vist ei adu, mis tänavaga on tegemist ja millised masinad seal liiklema põhiliselt hakkavad?

Pamp
Pamp

Endise Pipi pansionaadi ees keerab sõidutee eriti kitsaks. Hea, kui kaks kaubaautot vigastusteta mööda pääsevad. Ja need pihlakate pooldajad minge vaadake Nurme tänavat. Seal löga igal pool maas ja puude otsast tuleb lähiajal lisa.

Täpsustan
Täpsustan

Sai endal mõõdetud – uue peatänava sõidutee osa sama suur kui Nurme tänav.

Oot, aga löga?
Oot, aga löga?

Kas te elate ikka Haapsalus, või millisest linnast te kirjutate?

Arvos
Arvos

Kaubaauto tekitab täieliku liiklusseisaku. Täiesti mõõda projekt.

Arvos
Arvos

Kas keskel on kergliiklustee ja autotransporti ei tulegi?

Nojah aga
Nojah aga

Siiani olid teeääred palistatud täis parkivate autodega, ma küll ei ütleks, et mega lai oli sõita seal, pluss veel jalgratturid, keda ka igakuiselt lisandub. Inimesed on tervislikemate eluviiside peale minemas vist rohkem. Üks rida majasid oleks pidanud maha lükkama, siis saanuks suure laia allee, aga see suht jama mõte, keegi seda ei tee

Maidu, linnaarhitekt
Maidu, linnaarhitekt

Olemegi teeehitusega tagasi nii umbes sada aastat! Kehv projekt, halvim puude valik ja valimistega seotud populism – mina seda valitsust ei valinud. Ja ei vali kah!!

Maidule
Maidule

Ja milline on Teie ettepanek? Ainulr vigiseks

Uh.
Uh.

Tõesti, tõesti, uued puud, aga lehti pole.

Madis
Madis

Koli teise linna

Vatt
Vatt

Milline puude valik oleks parim olnud?

Külli
Külli

Äkki paneks rongi sealt käima linnavalitsus?

hmm...
hmm...

…milleks?

wpDiscuz