35

Jaanus Ratas: garanteerin, et kaasamist tuleb rohkem

Jaanus Ratas. Urmas Lauri foto

Reformierakonna esinumber Lääne-Nigula vallas Jaanus Ratas lubab võimule saades kogukonda rohkem kaasata ja unistab erakonnale kaheksast kohast volikogus.

Kuidas iseloomustate Reformierakonna nimekirja Lääne-Nigula vallas?

Nimekirja kokku pannes oli eesmärk, et esindatud oleksid eri valdkondade inimesed ja eri piirkonnad. Nimekiri on hästi eripalgeline, kus on esindatud nii suurettevõtjad, külavanemad kui ka tublid külaseltside esindajad, on õpetajaid ja spordiinimesi. Arvan, et oleme eesmärgi päris hästi saavutanud.

Olete Reformierakonna vallavanemakandidaat. Mida peate oma tugevusteks?

Tugevusena tooksin välja peaaegu 12 aastat volikogutöö kogemust. Aktiivne olen olnud juba kooliajast saati – õpilasomavalitsused, üliõpilasesindused, koolinõ

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Sõnavõtjatele
Sõnavõtjatele

Vaadake arengut/tasndaregut läbi 8 aasta, siis saate aru kas tatipritsimene on asjakohane. Palivere staadion- tegemata, palivere puhkekeskus- tegemata, taebla staadion- tegemata. Neid asju on palju, lugege ja mõelge, tatipritsimine ei vii elu edasi!

mnjah...
mnjah...

ei, tatipritsimine ei vii elu edasi. Ja nn “kaasamine” veel vähem. See ei ole mitte midagi muud, kui vastutuse enda kaelast ära sokutamist.
Kui see krdi kaasamine väga moodi läheb, siis võib valimised vabalt ka ära jätta. Lubatakse, mis pähe tuleb ja pärast öeldakse, et näe kaasasime ja ei tulnud midagi välja, ise olete süüdi.

Tobi
Tobi

Nagu Juhans Arnold kunagi kommenteeris, eks…naljanumber ju…

Volli
Volli

Kas tõesti pole valida kedagi sellist, kes majanduses kodus? Ootaks vallavanema kandidaatide debatis rohkem vastuseid küsimusele – millistena saavad nende arvates olema osavaldade ametnike ülalpidamiskulud ja kust tulevad need vahendid? Sotsiaalrealt, investeeringute realt või mõtlete välja mingi uue kohaliku maksu?

Elanik
Elanik

Jah, palgad 1300+ eurot, mitu ametiautot?

Kähisev tont
Kähisev tont

Kolm ikka

ets kae
ets kae

Üksikkandidaati polegi vallas valida, erakonnad ei toimi.

To ets kae
To ets kae

Mida see üksikkandidaat teha suudab? Kust ta milkegi tegemiseks raha saab? Erakondadel on toetus taga ja see võimaldab ka suuri projekte, milleks vallal endal vahendeid pole, läbi suruda. Mida rikkam erakond, seda suuremad võimalused. Nii lihtne see ongi.

kaja
kaja

ta on tõeline kosmopoliit, meie mees, tema viib eesti 5 rikkama hulka

Kajale
Kajale

Tutvu enne sõnaga “kosmopoliit” ja vaata, kus see sõna alguse sai.

Hellat
Hellat

Ja seda ja tagantpoolt

Endel
Endel

Selliseid oravaid küll ei taha riigukokku ega volikokku ega oma firmasse!
teie aeg on läbi! Igaveseks!

selline
selline

Milliseid selliseid?

sellised
sellised

kõigi maade proletaarlased

Ester
Ester

Ratas kle, miks teil kandideerib nimekirjas inimene ,kes on kekserakonna liige! Kas nagu jabur ei ole?

Tiit
Tiit

Jah, see on üks prouhen Nõvalt.
Kas ei tuleks ta kustutada nimekirjast???

Ester
Ester

Vabandust, Keskerakonna liige!

Ants
Ants

Mis garantii tagatiseks on panna? Esivaemate talu? Panga garantiikiri? Või siiski ainult tühjad sõnad?

karandeerin
karandeerin

et jummmal on taevas ja teeb kõik mida me soovime

nagu alati
nagu alati

parteipilet

Valija
Valija

Valin kindlasti, tean et nad teevad mida räägivad. Palivere suusakeskus oles juba valmis, kui võimukääbikud oleks mõistusega olnud, aga läks teisiti. Just sellepärast valin, kiiresti on muutust vaja valla võimuladvukus!

Jaanus
Jaanus

Hahahha rehvide lubadused …. te olete valitsususes hetkel . Te ei tee mitte midagi head . Peale seda kui rehv ja kesk pulti said läks ja läheb kõik alla mäge . Viimane loll annab neile veel hääle .

Info
Info

Suur poliitika ja oma kodukoha arendamine on kaks täiesti erinevat asja. Ja enamus kandideerijatest tahab, et oma vallas asjad paremini edeneksid. Ükskõik mis nimekirjas nad on. Liitud sellega, kellega parem sünergia on. Siis on motivatsiooni ka rohkem osa võtta.

Tom naabermajast.
Tom naabermajast.

Sinisilmake oled,info.

otsi
otsi

lolli

rohkem kaineid päevi
rohkem kaineid päevi

Seda sama juttu rääkis Karilaid 10 aastat tagasi. Helmed rääkisid seda sama. Kui võimu juurde saadi siis saadeti kõik pikalt nii on juhtudud ka Reformierakonnaga.

millises
millises

Ma pole väga teadlik, et millises kohaliku omavalitsuse volikogus Helmed istunud on. Mart Helme tõmbas oma häältega Pärnus tundmatud nimed volikokku ja ise leekis Tallinnasse “suurde poliitikasse”. Ehk et tal polnud aegagi kedagi Pärnus pikalt saata. Võrdlus seega ei ole kohane.

tomcat
tomcat

Aga Pärnust pole enam skandaale kuulda nagu kesikust laristaja Viisitamme või refist pedokalduvustega Kivimägi ajal.

wpDiscuz