6

Läänemaa keskmine palk tõusis

Avatar

Elen Freivald

elen@le.ee

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Läänlaste keskmine brutopalk on tänavu hüppeliselt tõusnud. Statistikaameti andmetel oli teise kvartali keskmine brutopalk Läänemaal 1294 eurot, mis on 151 eurot rohkem kui aasta tagasi.

Statistikaameti analüütiku Argo Tarkiaineni sõnul võimaldab palku tõsta kasvanud tööjõu tootlikkus.

Haapsalu uksetehase juhi Ago Soomre sõnul on ettevõtte palga kõikumised tugevalt mõjutatud ka koroonaviirusest. „Koroona esimese ja teise laine aastal töötasu ei kasvanud, kuna ka ettevõtte müügikäive varasemate aastatega võrreldes vähenes. Sel aastal on tööd palju ning palgatõus toimub väljakujunenud praktika kohaselt,” ütles Soomre.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Varoona
Varoona

Peale maksude ja hindade ei tõuse siin enam midagi, kui, siis mõnikord harva.😄

Nojah aga
Nojah aga

Küsida tuleb! Iseenesest muidugi aeglane tõus.

Spetsialist
Spetsialist

Näe, kirjutasin end lõpuks valda sisse ja kohe läks keskmine üles!

Amm
Amm

Sama 😁

No nii..
No nii..

Lollpea oled.

Pamp
Pamp

Mida jutt. Uksetehas oli üks esimesi kes töötajaid koondas ja riigilt abirahasid küsis ning sai ka. Teine oli Laine, kes nüüd uue nime all õitseb ja vanu teenuseid pakub kirve hinnaga. Kolmas oli Framare, kellest pole mõtet üldse rääkida. Nõukogude Liit Paralepa metsade vahel. Igatahes, kui viimati seal 5a tagasi käisin tuttavat vaatamas, siis toad olid nagu nõuka ajal, telekas toas oli veel kineskoobiga 20aastat vana junn.

wpDiscuz