Ettevõtjad küsivad Uuemõisa kaubaraudteed

Andra Kirna

andra@le.ee

MTÜ Uuemõisa Tööstusala koordinaator Meelis Orgla näitab kaardilt, kuhu ettevõtjad raudteeharu soovivad. Foto: Andra Kirna

MTÜ Uuemõisa Tööstusala koordinaator Meelis Orgla näitab kaardilt, kuhu ettevõtjad raudteeharu soovivad. Foto: Andra Kirna

Uuemõisa ettevõtjad on algatanud Tehnika tänava ja raudteetammi vahelise tootmis- ja transpordimaa detailplaneeringu, küsides tööstusalale ka kaubaraudteeharu.

Uuemõisa tööstusala arendamisega tegelevad ettevõtjad on selleks moodustanud MTÜ Uuemõisa Tööstusala. „Sel alal tegutseb kümneid ettevõtteid ja töötab sadu inimesi,” ütles ettevõtteid koondava mittetulundusühingu koordinaator Meelis Orgla. „Oleme kokku kogunud Uuemõisa tööstusala ettevõtted, et tekitada siia hea ja toetav infrastruktuur,” lisas ta.

Orgla sõnul tegeles ettevõtjaid koondanud MTÜ varem tööstusala põhjaosa ehk Masti tänava piirkonna arendamisega. „Koostöös Ridala vallavalitsusega valmisid seal alajaam ja soojavõrgud. Praegu käivad läbirääkimised ettevõtetega, et sinna uusi tootmisi tuua,” ütles ta.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

3 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Ants
8 kuud tagasi

Mida seal vedada siis vaja oleks?
Mida seal tasub vedada?
Samas on meil ju lennuväli, äkki teeks selle ka korda? Arvan, et ka see lahendaks palju probleeme kui saaks lennuki käima. Lennuvälja otsas ju juba hulk maju ka, samaks võiks ju ka kaupa vedada….

Raudteelane
1 aasta tagasi

Et paneme kaubarongid Haapsalu liinile?

Ettevõtja soovib tasuta jooke
1 aasta tagasi

See raudtee on vajalik ainult raudtee ehitajale. Samamoodi nagu Rail Baltic ei ole sel mingit mõtet.