Läänerannas läheb vastamisi neli valimisnimekirja

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Mati Mandel. Foto: erakogu

Juuni alguses Isamaa liikmeks astunud treener Jaanus Getreu. Foto: Markus Sein

Lääneranna vallas läheb kohalikel valimistel vastamisi kaks erakonda – EKRE ja Isamaa – ning kaks valimisliitu.

Neli aastat tagasi valimised võitnud, kuid mullu sügistalvel võimult tõugatud valimisliit Lääneranna kinnitab nimekirja neljapäeval. Siis lepitakse kokku ka tulevase vallavanema ja volikogu esimehe kandidaat. 2017 suurematest hääletoojatest kandideerivad Lihula gümnaasiumi kunagine direktor Janar Sõber, endine Lääneranna vallavanem Arno Peksar ja Lihula kultuurikeskuse direktor Tiina Lobja.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

10 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Vaatleja
1 aasta tagasi

Õnneks tuleb järgmine vallavalitsus moodustada rohkemate jõudude hulgast kui praegune. Isamaa saab olema üsna tähtsaks kaalukeeleks uues valitsuses. Ennustan 2-3 kohta ” isamaale ” ja need toovad irooniana eelmise valitsuse poolt pärjatud Mandel ja Getreu. Huvitavam tuleb igaljuhul kui praegu.

Üksmeel
1 aasta tagasi

Kui valin, siis loomulikult Isamaad. “Räuskajaid”, ülbeid ja teisi pidevalt halvustavat erakonda pole ju mõtet valida, usun, et “Räuskajad kõrbevad” nagunii oma mulinas.

Misasja
1 aasta tagasi
Reply to  Üksmeel

Teisi halvustavat? Mida te ise teete sõnadega räuskav ja ülbe!? Kiidate või?

Meelis Malk
1 aasta tagasi

Kas just vastamisi aga eraldi küll. Olen küll ise valimisliitudes osalenud eelmistel valimistel aga ega see tegelikult ju meelsust ei näita. Olen nüüdseks seda meelt, et pigem kindla lipu all, kui niisama tuultepöörises. Viimase aja märgid ja olud on ju seda selgelt välja näidanud, et on võimalik nii ja naa aga peaks olema ainult nii. Ka kohalikku elu on võimalik suunata ja juhtida maailmavaatelist agendat silmas pidades. Õnnetult taevastele radadele liikunud eelmine vallavanem ei kuulunud ju ka kuhugile erakonda ametlikult aga midagi ei ole teha, tolleaegse peaministri kõrvad paistsid ka tema selja tagant välja. Uitmõttena toon välja õhe huvitava fakti.… Loe rohkem »

Manna Liisa
1 aasta tagasi
Reply to  Meelis Malk

Nad ei söö lesta ka, sest sellel on silmad ühel pool !

Kala
1 aasta tagasi
Reply to  Meelis Malk

Kala lipumastis, kala kiriku varavas ja nuud jubamaailmavaate selgituseks? Mis agenda see on?

Eino
1 aasta tagasi

Keda te valite? Seekord võiksid inimesed üksmeelsemad olla valimispäeval. Näete mis toimub riigikogus ju, kui igaüks hakkab oma sümpaatia järgi otsuseid tegema valimistel.

AVS
1 aasta tagasi
Reply to  Eino

Üksmeelsemad… 🙂 See jutt meenutab juba sovjetiaega, kus ka inimesed “üksmeelsed” olid – ja millegipärast nimetati seda veidrust tol ajal ka valimisteks. Iga inimene otsustab ikka ise, mida, keda ja kas üldse.

Eino
1 aasta tagasi
Reply to  AVS

Novot täpselt sellest kirjutasingi. Ei saavuta eestlane üksmeelt. Igaüks arvab, et tema just see kõige targem on ja valik kõige õigem.. Nii jäämegi paigale tammuma ja lõputult vaidlema. Toote sovjeti aega eeskujuks ainult, aga te ei mõista seda, kui väike rahvas oleks enamuses ühte meelt, et see oleks ju positiivne. Väga vähe inimesi ja väga väga väike maa

Eino
1 aasta tagasi
Reply to  AVS

Mis annaks tõuke, et eestlane oma maad ja rahvast hakkaks austama?