10

Läänerannas läheb vastamisi neli valimisnimekirja

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Juuni alguses Isamaa liikmeks astunud treener Jaanus Getreu. Foto: Markus Sein

Lääneranna vallas läheb kohalikel valimistel vastamisi kaks erakonda – EKRE ja Isamaa – ning kaks valimisliitu.

Neli aastat tagasi valimised võitnud, kuid mullu sügistalvel võimult tõugatud valimisliit Lääneranna kinnitab nimekirja neljapäeval. Siis lepitakse kokku ka tulevase vallavanema ja volikogu esimehe kandidaat. 2017 suurematest hääletoojatest kandideerivad Lihula gümnaasiumi kunagine direktor Janar Sõber, endine Lääneranna vallavanem Arno Peksar ja Lihula kultuurikeskuse direktor Tiina Lobja.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Vaatleja
Vaatleja

Õnneks tuleb järgmine vallavalitsus moodustada rohkemate jõudude hulgast kui praegune. Isamaa saab olema üsna tähtsaks kaalukeeleks uues valitsuses. Ennustan 2-3 kohta ” isamaale ” ja need toovad irooniana eelmise valitsuse poolt pärjatud Mandel ja Getreu. Huvitavam tuleb igaljuhul kui praegu.

Üksmeel
Üksmeel

Kui valin, siis loomulikult Isamaad. “Räuskajaid”, ülbeid ja teisi pidevalt halvustavat erakonda pole ju mõtet valida, usun, et “Räuskajad kõrbevad” nagunii oma mulinas.

Misasja
Misasja

Teisi halvustavat? Mida te ise teete sõnadega räuskav ja ülbe!? Kiidate või?

Meelis Malk
Meelis Malk
Kas just vastamisi aga eraldi küll. Olen küll ise valimisliitudes osalenud eelmistel valimistel aga ega see tegelikult ju meelsust ei näita. Olen nüüdseks seda meelt, et pigem kindla lipu all, kui niisama tuultepöörises. Viimase aja märgid ja olud on ju seda selgelt välja näidanud, et on võimalik nii ja naa aga peaks olema ainult nii. Ka kohalikku elu on võimalik suunata ja juhtida maailmavaatelist agendat silmas pidades. Õnnetult taevastele radadele liikunud eelmine vallavanem ei kuulunud ju ka kuhugile erakonda ametlikult aga midagi ei ole teha, tolleaegse peaministri kõrvad paistsid ka tema selja tagant välja. Uitmõttena toon välja õhe huvitava fakti.… Loe rohkem »
Kala
Kala

Kala lipumastis, kala kiriku varavas ja nuud jubamaailmavaate selgituseks? Mis agenda see on?

Manna Liisa
Manna Liisa

Nad ei söö lesta ka, sest sellel on silmad ühel pool !

Eino
Eino

Keda te valite? Seekord võiksid inimesed üksmeelsemad olla valimispäeval. Näete mis toimub riigikogus ju, kui igaüks hakkab oma sümpaatia järgi otsuseid tegema valimistel.

AVS
AVS

Üksmeelsemad… 🙂 See jutt meenutab juba sovjetiaega, kus ka inimesed “üksmeelsed” olid – ja millegipärast nimetati seda veidrust tol ajal ka valimisteks. Iga inimene otsustab ikka ise, mida, keda ja kas üldse.

Eino
Eino

Mis annaks tõuke, et eestlane oma maad ja rahvast hakkaks austama?

Eino
Eino

Novot täpselt sellest kirjutasingi. Ei saavuta eestlane üksmeelt. Igaüks arvab, et tema just see kõige targem on ja valik kõige õigem.. Nii jäämegi paigale tammuma ja lõputult vaidlema. Toote sovjeti aega eeskujuks ainult, aga te ei mõista seda, kui väike rahvas oleks enamuses ühte meelt, et see oleks ju positiivne. Väga vähe inimesi ja väga väga väike maa

wpDiscuz