9

Linnavoliniku firma püüab lahendada pakendiprobleemi

Lauri Luik. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu ettevõtja ja volikogu liige Lauri Luik alustab oma ettevõttega Cuploop taaskasutavate pakendite pandisüsteemi. Esimene pakendiautomaadi katsetus algab selle kuu lõpus või aprilli alguses Balti jaama turul.

Luik selgitas, et ettevõte tegeleb pakendite pandisüsteemi tarkvara ja riistvaraga ehk füüsilise pakendiautomaadiga ja makselahenduse, kogumissüsteemi, laotarkvara, kogutud pakendite arvu ning andmeanalüüsiga.

Cuploopi partner on kodumaise jäätisefirma La Muu asutajate ettevõte Bringback, mis tegeleb korduvkasutatavate pakendite hinnaga ja kasutajatega kokkulepete sõlmimisega. Kaupmees või restoranipidaja saab RFID-kiipidega korduvkasutatavad pakendid. RFID-kiibid sarnanevad raamatutes olevatele turvakleepsudele, kuid nende abil saab kindlaks teha näiteks ka seda, mitmendal ringil on pakend ja seda, kui suur hulk välja antud pakenditest on tagasi tulnud.

Süsteemis on kirjas, millal pakend kaupmehe kätte läks, millal tagasi tuli ja mitmendal ringil pakend parasjagu on.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Miralda
Miralda

Miks kapluup, mite näiteks karbiring?

Peter
Peter

Koomikud. Istuvad wolti ja bolti ärisse ja teevad ulmeäpid kuidas teile rumalatele valmitoitu koju vedada. Maksate 26 senti , et peseks sama kopsiku puhtaks ja saaks teist korda veel tuua sulle sama kopsikuga. Pidi ökosh .. mökosh olema, kokkuvõttes on ressursikulukam kui tavaline pakk prügisse panns jz ära pœletada. Midz rohkem puutud seda suurem kulu ja kokkuvpttes kahjum. Ma saan aru, et ei tohi normaalset loogikat siin arendada .. kui ikka öeldud, et on ökosh siis on, pane külge misiganes tulesid ja vilesid. Tagatipuks on see toiduainete import. Ega keegi ju jälle usu.

Silde, tuvisitt
Silde, tuvisitt

Varsti on valimised.

kes teeb see jõuab
kes teeb see jõuab

Kas ilma valimisteta ja valimistega koos niisama tegus olla on keelatud? Paraku igaüks ei saa tehtud nii ehk naa mitte kunagi, mitte midagi. Edu tegijatele! Kui see ettevõtmine ei suju, mõeldakse uus ja heaolu kestab. Vägev.

tagajärgedega
tagajärgedega

võitlemine, lahendada tuleb nende pakendite kasutuse keelamine ja saasta tootmise lõpetamine, sisuliselt meil ainult igasugu pakendeid ainult müüaksegi.

ulme oleks
ulme oleks

Me ise vajame neid pakendeid. Kes tahab, saab täna juba minna ajalehega poodi ja sinna mässida toidu. Aga me ei taha ja ostame koos pakendiga, pole vaja asju ainult keelata.

Miralda
Miralda

Sa räägi enda eest!

et ulme oleks
et ulme oleks

vaba oma ja meiedest (vabandust eesti keele vale kasutuse eest) Vaata Sinu meie ja Minu meie on KAKS TÄIESTI erinevat asja. Ja kandilist pead paitav ema ütleb Jukule, et ei ole kandiline

KaKa
KaKa

Ah , need valimised ju tegelikult naljanumber ……..

wpDiscuz