2

Haapsalu saab riigilt külaplatsi jaoks maad

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Asuküla seltsimajast üle tee tuleb külaplats. Urmas Lauri

Haapsalu linnavalitsus taotleb riigilt kahte Mägari külas asuvat maatükki enda omandisse, milleks põhimõtteline nõusolek on olemas.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
väikehaapsallane
väikehaapsallane

Kui tuleb külaplats, tulgu ka traditsiooniline linnamõis. Turisti/lustimajandus pole ju enam jätkusuutlik. Suurpõllumajandus samuti mitte (eeldab ukrainlasi). Linnamõis kui töökoht võiks jääda Väike-Haapsalust jalgrattasõidu kaugusele. Piim/või-munad-pekk ja ahjupuud sobivad naturaaltasuks pooltöötutele, pensionäridele, sularahavaestele. Ülejäägi saab ehk suure reklaamikära saatel maha müüa. Kõige eelduseks on muidugi arukas mõisavalitsemine, ehkki tervet talupojamõistust tänapäeval enam ei sallita. Ja vat alles siis läheks ja tantsiks külaplatsil kaerajaani…

mõisast
mõisast

puit läheb narva katlatesse, piim tuleb leedust nagu ka munad, pekk pole enam ammu moes nagu ka füüsiline töö, pensionär on haige ja sandikopikate eest ei hakka keegi liigutama ja igasugu sakslikus on põlu all, kogu töö teeb aga ära üks traktorist kui vaja.

wpDiscuz