0

Esimesed rändlinnud on saabunud

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Põldlõokesed on saabunud. Arhiiv

Esmaspäeval nägi ornitoloog Tarvo Valker Põgaris nelja põldlõokest, vabariigi aastapäeval oli neid juba kuus. „Hakkavad vaikselt tulema, täna tuleb saabujaid kindlasti juurde,” ütles Valker neljapäeval. „Seda on väga raske ette ennustada, kas kevad püsima jääb, aga Aafrikast saabunud soe õhumass on loonud tingimused kevade saabumiseks küll.”

„Saaremaal, kus on soojem, olid kiivitajad ja hallhaned möödunud nädala lõpus kohal,” ütles Valker. „Võib-olla on esimesed sookured nädala lõpus ka meil kohal.” Saabunud rändlindudest on Valker Läänemaal kohanud näiteks õõnetuvi.

„Pesapaikade valik sunnib linde nii varakult tulema,” selgitas Valker. „Märtsis läheb põldlõokestel pesitsemiseks, selleks ajaks peab neil territoorium sisse võetud olema.”

Juhul, kui vahepeal taas pakaselisi ilmasid tuleb, pole sellest Valkeri sõnul midagi hullu. „Varakevadised rändlinnud on lühiajalise külmaga harjunud. Kui tuleb suurem lumesadu või teeb külma, rändavad nad lõuna poole tagasi,” ütles Valker.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz