18

Enefit Green esitab Risti tuulepargi tõttu Lääne-Nigula vallale vaide

Aulepa tuulepark. Urmas Lauri
Aulepa tuulepark. Urmas Lauri

Lääne-Nigula vallavolikogu otsustas ligi kuu aja eest lõpetada tuule-energia eriplaneeringu, millega tõmmati kriips peale Enefit Greeni plaaneeritavale tuulepargile. Ettevõte otsustas aga otsuse osas volikogule vaide esitada.

Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas ütles ERR-ile, et ettevõte soovib leida Risti lähedale planeeritava tuulepargi rajamiseks kompromissi.

Kuna eriplaneeringu lõpetamise vaidlustamiseks mõeldud 30 päeva saab läbi, tuli teha vaie, kuid see esitatakse kõigepealt volikogule. Nii saadakse vallaga murekohtade arutamiseks lisaaega.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Agu
Agu

Tegelikult on see teema juba muutumas koomiliseks. Eitav otsus võeti enamuse häältega vastu, aga ikka ei jõua kohale!?

just
just

Väga õige, meie siin komnmentaariumis oleme seda ka arutanud ja nii ikka ei ole ju ilus teha. Eino mis õigusega nad enda õiguste eest küll seisavad?!

Nojah aga
Nojah aga

Eem..milliste õiguste eest? Kas eitav vastus valla poolt ei tähenda siis mitte midagi? Milleks ametnike siis üldse üleval pidada, kui isegi rahvaesindajate otsused pole miskid?

Oijah
Oijah

Ikka raisad ei jäta rahule. Andke palun nad ahistamise vms eest kohtusse!

ameerikas
ameerikas

teksases on energia kollaps, nn. roheenergia tuulikud on jäätunud, kõik sõimavad biderit, elekter on seoses külmadega ca 70 korda kallinenud ja roheenergiale ennustatakse krahhi, ning on selge , et seda rida ajavad väiksed grupid ärimehi, kes elatuvad tuulikute eraldatud tohutute toetuste arvel, nemad elavad rasvas, teised elavd külmas, vaadake tänased uudiseid ameerikast

ja nii
ja nii

see jää ja rahva tahe murtakse, võimul ei ole rahvas vaid tumeriik

Hellat
Hellat

Kuule tumeriik, ära rohkem peale võta.

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Rahvas tahab, et seinakontakis oleks elekter.

Nojah aga
Nojah aga

Mis see elekter siia puutub? Nende tiivikute pärast sul vool ära ei kao ju inimene!!!

Misasja
Misasja

Rahvatahe, kus see rahvatahe seal oli? Kümmekond aktivisti toimetas ja ajas allkirju kokku

Nojah aga
Nojah aga

No aga see ongi ju. Enamuse otsusel . Mida siin vaielda on? See sarnane nahu brexit. Enamus tahtis liidust välja, aga ikka ei sobinud see vastus. Ikka aeti edasi, kiniks “õige” vastuse saaks. Täielik jama ju. Demokraatia tundub oleõa kehtiv ainult siis, kui tulevad need “õiged” vastused

K.s
K.s

Kas presidenti valis “rahvatahe”,kas autorollotajad ja miljonivarga sugulased valitsuses on “rahvatahe”??? Rahvatahe on ainult vaimustusest röökida ja tagajärgedega leppida…See nimelt on demokraatia Eesti moodi…

Kalle
Kalle

Mis Autorollo siia puutub. Tööstuslikud projektid on vajalikud.

õige
õige

hästi toob sisse kui meile hakata kõikjale radioaktiivseid jäätmeid matma

võiks
võiks

juhtida rohepättide tähelepanu, mis juhtus mõni hetk tagasi USA-s, kõik tuulikud seisid nädalaid, elektrit polnud miljonitel ameerikalastel. Tuuganid pole tee elektri varustuskindluse tagamiseks, vaid ärikatele raha tasku ajamiseks läbi meie nn.taastuvenergia tasu ja toetuste. Tõesti võiksid juba ammu astuma hakata oma vaietega. Kas nad tõesti arvavad, et Läänemaal elavad rumalad inimesed, kes aru ei saa, kuidas meie raha eet tahetakse meie armas Läänemaa loodus ära lagastada.

Jah
Jah

Raha pärast ikka, muidu ei liigutaks ju lillegi. Milleks?

jah
jah

see tuulikute raha hakkab kellegi väikese grupi kaa bakate taskuid täitma

Jah
Jah

Üritati ju kohalikku ka miski sentidega ära osta. Päris naljakad on küll jah

wpDiscuz