23

Eesti Energia vaidlustab volikogu otsuse

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Risti lähedal asuva Kuke küla elanik Urmas Sepp tuli tuulepargi vastu protestima sinimustvalge lipuga, teda püüavad ümber veenda kaks roheliste mütsidega Eesti Energia töötajat. Foto: Urmas Lauri

Risti lähedal asuva Kuke küla elanik Urmas Sepp tuli tuulepargi vastu protestima sinimustvalge lipuga, teda püüavad ümber veenda kaks roheliste mütsidega Eesti Energia töötajat. Foto: Urmas Lauri

Eesti Energia vaidlustab Lääne-Nigula volikogu neljapäeval sündinud otsuse, mis lõpetas Risti tuulepargi ettevalmistustööd.

Risti tuulepargi eriplaneeringu koostamise lõpetamise poolt hääletas neljapäeval 13, vastu viis volikogu liiget. Volikogu korraldas nimelise hääletuse. Mitu tuulepargi vastast ei saanud Palivere koolimajja istungile tulla, sest olid olnud ühel koosolekul koos koroonahaigega lähikontaktis olnud inimesega.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kalle
Kalle

Huvitav kui tulevad esile mingid tööstuslikud projektid, siis tahetakse kõik individuaalsest egoismist lähtuvalt argumente kalkuleerimata kohe minema sokutada, näiteks Ida-Virumaale.
Nagu seal oleks tööstust veel vähe ja nagu sealsed inimesed vääriksidki palju enam, tööstuslikke projekte, et polekski nagu inimesed.

Oma ukse alla ei taheta, aga valitsus võiks lihtsalt raha anda ja tööstuse mujale viia.
Vaesus tuleb nõndamoodi valda, selle vaesuse te pärandate oma lastele!

Urmas
Urmas

Kui see tuulepark loob meeletus koguses töökohti,siis on Ida-Virumaal probleem lahendatud,kuna lähi aastatel jääb Ida-Virus töötuks ca 6000 inimest,kes töötavad otseselt põlevkiviga seotud sektorites. Rääkides siin töökohtade loomises,kuna muidu nagu voolu ei oleks on veidi naiivne või pigem päris idioodi mõtteviisiga!

Veebe
Veebe

Tuulikud teevad valla inimesed rikkaks?

Kalle
Kalle

Mitte rikkaks aga võimaldavad ise oma vallas arukalt majandada. Kus on tuleb juurde, kui on vallas arukaid investeeringuid, pakutakse neid ka juurde. Kui aga koostööd ei soovita, siis seda märgatakse ja järgmist pakkuma ei tulda. Võimalik et siis tuleb juba riigilt raha kerjata.

Agu
Agu

Aa minuarust ei tuldud pakkuma, vaid nõudma ehituslubasid. Vaevalt selline pakkumine oli, et kuulge, meil siin mitu kohta välja vaadatud, aga tulime just teie juurde seda head pakkumist tooma. Muinasjutuvestja olete, muud midagi!

Maakas
Maakas

Mida siis täpselt vaidlustatakse? Kas selle üle on võimalik vaielda, et inimesed on vastu oma kodukoha looduse hävitamisele? Miks nad poolt peaks olema? Kerige põrgu, enefit green! Nad ise polnud sellestki teadlikud, et suurem osa lindude rändest läheb üle läänemaa. Loomade kohta öeldi nipsakalt, et küll nad lähevad mujale. Kuhu need loomad siis lõpuks lähevad, kui ümberringi metsad maha raiutakse? Otsigu oma tuulikutele koht, kus ei kahjustata keskkonda nii suurel määral. Küllap meil leidub ka lagedat maad, kus niikuinii midagi pole. Võivad ka Viimsi poolsaare mereäärt kasutada, see väga hea koht, saab kohe kodu lähedal tuulikutel silma peal hoida.

Kalle
Kalle

Alati on kõik piirkonnad elanikele tähtsad, ka puhta looduse poolest. Igaühel on kodukohaga eriline side. Läänemaa Risti pole teistest kohtadest tähtsam.

Sõitke natuke ringi ja vaadake kui palju on ka Individuaalomanike metsi maha võetud. Veider moraal. Las ehitavad, aga mujale, eks.

Aga riigilt raha kerjates on käsi õieli ees. Nõuka aeg on ammu läbi, tuleb harjuda uute arengutega. Keegi pole teistest tähtsam ja tulu tuleb ise teenida, mitte riigilt kerjata!

tuleb välja
tuleb välja

et on, seda näeme kuidas meile kooseluseadus peale sunniti ja nüüd referendum nurjati

Misasja
Misasja

Suurem enamus oli vastu ja siis hakkavad veel vaidlustama!? Milleks siis üleüldse peab hääletama ja koosolekuid pidama, kui otsus ei tähenda mitte kui midagi? Arusaamatu. Kolige oma krdi tuulikutega kaugele merre, ära tüüdanud juba, laske inimestel elada!

hehh
hehh

Jah, pange tuulikud merre, pange mujale, peaasi, et mitte meie õue peale …
Ka mujal ja mere ääres elavad inimesed, aga mis meil neist … Võin kihla vedada, et kui tuuleparki tahetaks mõnda teise valla piirkonda, siis Risti elanikud vaataksid, itsitaksid, hääletaks volikogus käte ja jalgadega poolt ….

Misasja
Misasja

Kindlasti on lahendusi olemas, mis kõigile sobiks. See võib olla kallima, kuid siiski olemas.

kesasja
kesasja

Jälle misasja oma joruga kohal, “tehke mujale, meie ei taha” jne. Aga teised peavad tahtma? Lihtsalt Risti ja Lääne-Nigula vald mängivad vana hea ETKVL-i (noorematele selgituseks – Elame Teiste Kulul Väga Lõbusalt). Kui tuulikud ei sobi, tehke siis tselluloositehas Ristile? Või ei taha kohe üldse panustada?

Misasja
Misasja

Ei pea teised ju tahtma, kes nii kirjutas? Lugeda ei mõista, siis põõan selgitada. Keegi siin pakkus välja, et karjääridesse ja idu virumaa tühermaale oleks variant kui niisugune need tuulikud paigutada. Mahajäetud karjäärides ei ela minuteada teisi!? Pole vaja mingi üksteist mõnitada, vaid leida lahendus mis kõigile sobiks. See, et Risti inimesed ei taha oma hoovi neid, siis on nad halvad inimesed või? Ei ole ju. Ma ei tea mis inimene te olete, saate raha selle projekti eest ja nüüd olete kibestunud, ei tea, aga tekstist jääb küll selline mulje.

To kesasja
To kesasja

Nii rumal on vist ikka väga raske olla. Kahju sust lausa.

Energiline
Energiline

Kas Risti rahvale on tuulemeestel ette näidata järgmise uurimusega võrreldavaid töid? Rahvale tuleb näidata mitte ainult häid, vaid halbu külgi. Kuidas sa muidu ikka otsustada oskad.
https://docs.wind-watch.org/AGO-WIND-TURBINE-IMPACT-STUDY.pdf
Praegu käib kogu mäng raha peale, aga nii see ei pea olema. Energeetika on enne kõike majandusala riigi elektriga varustamiseks.

Energiline
Energiline

Kuidas nii? Klikk lisatud aadressile ja kohal on. Sealt kasvõi üks juhuslikult toodud selgitus:
Body vibration exposure at seemingly low frequencies from 1-20 Hz can have the
following effects:30
– General feeling of discomfort 4-9 Hz
– Head symptoms 13-20 Hz
– Influence on speech 13-20 Hz
– Lump in throat 12-16 Hz
– Chest pains 5-7 Hz
– Abdominal pains 4-10 Hz
– Urge to urinate 10-18 Hz
– Influence on breathing 4-8 Hz

Kaugelt
Kaugelt

1999.a. uuringut ei leia kuskilt?

kesasja
kesasja

Lausa kahju? Et mitte rumal näida, esita mõni vastuväide, ära sildista 🙂 Mina arvasin, et Risti rahvas ka muu Eestiga arvestab, nii rumal minust.

seda
seda

jelektrit hakataks kalli raha eest meile pühe määrima, see kamp , kes seda korraldab tegutseb ainult raha lõhna nimel

To kesasja
To kesasja
Tervet Eestit ei toida need tuulikud mitte kunagi ära, selleks peaks igal majal oma tuulik olema. Prsegu on seis 4% kogu energiast on tuuleenergia. Ja kas sa kujutad üldse ette, mis saab 25 aasta pärast, kui need tuulikud amortiseeruvad? Kuhu ser prügi kõik pannakse? Suure hurraaga paneme aga püsti ja las järgmine põlvkond koristab. Nii või? Iga riik peab lähtuma oma võimalustest ja meil on ainus efektiivne vahend selleks põlevkivi. Järgmisena tuleb tuumsjaam, sest tuulikute kasutegur on vaid 50-56% ja kas tuuletute või tormiste ilmadega istume pimedas või? Karu, põtra või kitse ei tahaks samuti punasesse raamatusse kantuna näha, aga… Loe rohkem »
jaaaa
jaaaa

Kui Ristil mõeldakse hoopis suuremalt ja lausa tuumajaama poole mõte liigub, siis on arusaadav, miks tuulikud ei sobi. Kõlab uhkelt “Suure Tuuma Jaam”

Veebe
Veebe

Teile näib see võimatu ettevõtmisena või?

Peter
Peter

Ega polegi muud teha. Kui mril kohus otsustab mida seal sugude juures tehakse otstutagu seda ka ning veel parem kui euroopa liidu kohta ka midagi otsustama hakkab. Muidu käib siin kino , isegi krim asjad lûkatakse käiku peaasi, et valitsust saaks vahetada.

wpDiscuz