18

Risti kogukonnakogu hääletas tuulepargi maha

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Aulepa tuulepark. Foto: Urmas Lauri
Aulepa tuulepark. Foto: Urmas Lauri

Risti kogukonnakogu otsustas esmaspäeva õhtul koolimajas toimunud koosolekul, et pooldab tuulepargi eriplaneeringu lõpetamist.

Kogukonnakogu hääletusel sai tuulepark kuus vastuhäält ja kaks poolt häält. Tuulepargi vastu ehk eriplaneeringu lõpetamise poolt oli ka Lääne-Nigula volikogu esimees Neeme Suur (SDE).

Sama meelt oli ka kogukonnakogu koosolekul osalenud vallavanem Mikk Lõhmus. Lõhmus ütles, et tuulepark on kavandatud liiga suurena ja tuulikud liiga kõrgena. Üks peamisi vastuargumente on, et 290 meetriseid tuulikuid pole Eestis kunagi varem püstitatud.

„Tuulepark peab valmima kogukonnakoguga koostöös, praegu tundub, et see Risti kogukonnale vastu võetav ei ole,“ ütles Lõhmus.

Suur märkis, et vallavalitsus on valmis oma otsus kohtus kaitsma. Aplaus saatis Suure sõnu, et ta tuulepargi vastu.

Tuulepargi poolt andsid oma hääle ettevõtjad Margus Ojamäe ja Sven Köster.  Köster ütles, et tuulepargi koguti 1000 allkirja inimeste arvamusega manipuleerides. „Vastaste allkirjad ei põhine uuringutel kogutud andmetel, vaid inimestega manipuleerimisel,“ ütles Köster.

Koosolekul osalenud Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas märkis, et planeeringu koostamisel pole ilmnenud ühtki põhjust, miks tuulepargi ehitusest Risti ja Piirsalu ning Seljaküla vahele peaks loobuma.

„Ma ei ole nõus etteheidetega, et tuulepargi eriplaneering on maksimumvariandis, sest eriplaneering ongi selleks, et arutada, otsida kompromisse, läbi rääkida, aga seda ei ole toimunud nii kohtumistel rahvaga kui ka volikogu liikmetega,” ütles Kärmas.

Lääne-Nigula hääletab Risti tuulepargi eriplaneeringu lõpetamise üle neljapäeval.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Risti kogudus
Risti kogudus

Suur aitäh Annika Laatsile, kes on aktiivne esivõitleja tuulepargi vastu. Tema juba teab, kuidas paganatega võidelda!

Jana
Jana

Ristilastele polegi elektrit vaja, las kogukond istub peeruvalgel. Sobib nende mõttemaailmaga ka kokku.

Ah mis
Ah mis

Asi pole ju elektris. Saate aru küll ju, aga ajate oma.

Jätkuvat
Jätkuvat

edu Risti rahvale!

saaks
saaks

veel aru kui need tuulikud ka vilja jahvataksid, aga niisama mingit elektrid toodavad, mida siis meie rahvas läbi kümne vahendaja ostma peab

Postimees
Postimees

Aga metsa võiks ikka maha võtta

Mikk
Mikk

Jälle need see väike seltskond oma tuulikutega.
Kogukond on pannud seljad kokku ja on selgelt tuulikute poolt.

Martin
Martin

Täpsustus. Nii kõrgeid tuulikuid ei ole mitte kuskil maailmas.

Agu
Agu

Väga tublid! Tublid inimesed seal Risti kandis vist elavad. Jõudu edaspidises võitluses, sest see arvatavasti viimaseks ei jää!

jajaja
jajaja

juba sõnast kogukond tuleb oksemaitse suhu.

Rähn
Rähn

Väga hea,et volikogu rahva arvamusega arvestas. Ja suur tükk loomade lindude elupaiku jääb rikkumata. 🙂

ei tea
ei tea

Pigem oleksin kahtlev, et just rahva arvamusega arvestati. Nii lihtsalt see ei käi. Rahvas oli võibolla lihtsalt avalikuks ettekäändeks.

wpDiscuz