11

Teehooldajad valmistusid tuisuks ja tormiks

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Ilmateenistuse lubatud tuisk võib muuta teeolud kehvaks, mistõttu autojuhid peavad olema ettevaatlikud. Urmas Lauri

Ilmateenistuse lubatud tuisk võib muuta teeolud kehvaks, mistõttu autojuhid peavad olema ettevaatlikud. Urmas Lauri

Eile, kui pühapäevaöine lumi oli lükatud, hakkasid teemehed valmistuma tuisuks ja tormiks.

Ilmateenistus hoiatas eile, et 12. jaanuari öö hakul puhub saartel ning mandri lääne- ja looderannikul tuul puhanguti 23 m/s, lund võib tulla 15 cm.

„Eelolev öö annab kõige suurema paugu Lääne-Eestis,” ütles maanteeameti Lääne teehoiu osakonna juhataja Hannes Vaidla esmaspäeval. „Päris kindel, et kõik [teehooldajad] saavad tööd. Õhtul peame täiendavad koosolekud, vaatame täpselt prognoosile otsa. Võtame asja täie tõsidusega, kriisikomisjon tuleb kokku.”

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Elisa
Elisa

Lumib!
😉

Pole
Pole

ju mitu aastat õiget lund ja talve olnud, oleme selle aastaringse rohelusega juba ära harjunud!
Nüüd, kui paar päeva on päriselt talv, tulebki vastava valdkonna töötajatel jalad kõhu alt välja võtta ja tööle asuda. Mis siin siis niiväga kaagutada on?

Misasja
Misasja

no aga see lumi on ju rohepesu vastu!!! Nüüd on oht, et ei saa enam nii lihtsalt tuulikuid toppida igale poole tuues vabanduseks kliimasoojenemise. Tuleb välja, et me ei kõrbegi kõik homme ära, võibolla veebruaris, aga jaanuaris kindlasti mitte. Elame edasi seltsimehed!

entusiasm
entusiasm

nagu enne talvepalee äravõtmist

Kohalik
Kohalik

Lihulas võiks ka teed puhtaks saada. Mis keskusest me räägime kui ei ole võimekust elemtaarseid asju teha. Inimesed murravad jalad ära, nii kõnni,kui Tallinna mnt.
Edu ja tervist!

Misasja
Misasja

Lihulas!?

Misasja
Misasja

Kas Lihula ei ole Pärnumaa? Vales kohas haugute! Ei?

Ikka läänemaa.
Ikka läänemaa.

Lihula on lääne eesti.on ja jääb.

Nojah
Nojah

hurraaa!

Jaan
Jaan

Ootasite talve, tuli.See ju normaalne kui talvel lund sajab.
Teie aga kutsute kriisikomisjoni kokku.Vanasti sadas ka lund ja lükati teid lahti.
Ei olnud siis mingit kriisi vaid tavaline talv.

jänku
jänku

Selle esimese suurema lumega on ju see häda, et teda tuleb helves-helbe haaval kogu aeg juurde. Sajaks päevake ning siis võtaks hingetõmbeaega, et sahad saaks tiiru peale tehtud, aga kui tuisuks kisub siis on raske teed puhas hoida. Aga paraku ilma saa ju tellida. Loodame, et esimese hooga rinnuni lund ei tule. Tänapäeval pole enam midagi tavaline…mulle tundub nõndaviisi.Aga, kes ootas talve, see sai oodatu ja kes ei oodanud-see varub kannatlikust ja aega…14.ndal on taliharjapäev mille kohta arvati, et see murrab talve selgroo…kaugel see kevadki siis enam on. Edu sahkajatele.

wpDiscuz