Vallavanem tahab tuulikutega lõpetada

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas (kõnnib) nõudis volikogult energiafirma nõudmistega arvestamist. Foto: Arvo Tarmula

Lääne-Nigula vallanem Mikk Lõhmus ütles neljapäeval volikogu istungil, et soovib Risti tuulepargi eriplaneeringu lõpetada.

Lõhmus põhjendas seda tuulepargi vastu kogutud allkirjadega, aga samuti formaalste planeeringu menetluse rikkumistega. „1100 allkirjast mööda vaadata ei saa, olgu need antud emotsiooni või mõttetöö tulemusena,” ütles Lõhmus volikogu istungil Pürksi kultuurimajas.

Planeerimismenetluse rikkumiseks peab Lõhmus näiteks seda, et eriplaneeringus ei võrrelda eri alasid. Ka on probleemiks kaitseministeeriumi piirangud, mis praegu ei luba püstitada üle 75meetriseid tuulikuid.

Lõhmus ja Lääne-Nigula volikogu esimees, rahandusministeeriumi töötaja Neeme Suur (SDE) tegid juba kuu aega tagasi volikogu liikmeile saadetud kirjas ettepaneku eriplaneering lõpetada.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

15 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Noo
1 aasta tagasi

Arvatavasti tulevad need tiivikud niikuinii. Läheb natuke rohkema aega lihtsalt, kui algul plaaniti.

Triibik
1 aasta tagasi

Hea teada,et volikogu ja vallavalitsus rahva arvamusega arvestab ! Mu hea tuttav elab Aulepa tuulikutest 3 km kaugusel ning olles seal mõnikord olnud- no ei tahaks oma aia taha seda tuulikute vihinat. Tihti sonitakse nn. demokraatiast. No mis demokraatiast saab juttu olla,kui tuleb mingi firma ja teeb,mis meeldib ?

hmm
1 aasta tagasi
Reply to  Triibik

ma ei usu, et just rahva arvamusega arvestab. See vaid ettekääne. Pealegi, see oleks liiga EKRElik rahvast kuulata, aga vallavanem vist ei kuulu sinna parteisse.

Agu
1 aasta tagasi

Väga õige!

Nagu Aksel
1 aasta tagasi

Kes see prillidega kiilakas on, kes kogu aeg edasi tagasi jookseb?

see
1 aasta tagasi
Reply to  Nagu Aksel

rahaautomaat, jagab jah-idele lepalehti

Tegelikult
1 aasta tagasi

Kuidas saab sellise allkirjade korjamise tulemusena midagi lõpetada?! Vald peaks ikka otsima kompromissi mõlema poolega

Nagu Aksel
1 aasta tagasi
Reply to  Tegelikult

Kompromiss on see, et jultunud ärikas ei pea kohalikele inimestele juba põhjustatud kannatusi heastama.

Teadmiseks
1 aasta tagasi
Reply to  Nagu Aksel

Tuulikuid ei hakkaks ehitama mitte “jultunud ärikad” vaid riigifirma Enefit Green. Eesti ei ole “jultunud ärikas”, vaid riigi ülesanne on kindlustada elektrikaga varustatus ka tulevikus, kui Narva jaamad lähevad lõplikult kinni. Riigi julgeoleku küsimus.

Nagu Aksel
1 aasta tagasi
Reply to  Teadmiseks

Seda enam!

uskumatu
1 aasta tagasi

kas Lõhmus tõesti näitab selgroogu, või on see ainult näitemäng. Võib- olla siiski EG ülbus ja rahva arvamus ja nõudmine see jama lõpetada tegid viite mehe karmale, et ei tasu juudaseeklite eest vallarahvast maha müüa

Hellat
1 aasta tagasi
Reply to  uskumatu

Ära sa ise siin näitle

Peter
1 aasta tagasi

Olemuselt sotsid ju. Pealegi, eks nad natuke neid allkirju kogusid ise. No projekt selline.

mida
1 aasta tagasi

siis venitate seda kummi

vallavanem
1 aasta tagasi
Reply to  mida

olles süüvinud asjasse saab ka aru, et EG on oma kompromissitusega ja seadusi eirates ennast nurka mänginud. Kui nüüd veel lubada neil laamendada, siis ju vastutab vallavanem , kui kellegile tundub, et ta lubab seadusi eirata, siis hakkab tunduma, et on juba mingi teine diil, mis võib väga halvasti lõppeda. Suur ja Lõhmus pole rumalad, et oma pead niimoodi pakule panna, sealt ka seaduste täpne täitmine ja planeeringu lõpetamine.