26

Lääne-Nigula vallavalitsus tahab Risti tuulepargi planeeringu lõpetada

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Aulepa tuulepark. Foto: Urmas Lauri

Lääne-Nigula vallanem Mikk Lõhmus ütles neljapäeval volikogu istungil, et soovib Risti tuulepargi planeeringu lõpetada.

Lõhmus põhjendas seda tuulepargi vastu kogutud allkirjadega, aga samuti formaalsete planeeringu mentluse rikkumisega.

„1100 allkirjast mööda vaadata ei saa, olgu need antud emotsiooni või mõttetöö tulemusena,” ütles Lõhmus volikogu istungil Pürksi kultuurimajas.

Planeerimismenetluse rikkumiseks peab Lõhmus seda, et eriplaneeringus ei võrrelda alasid.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
saimi
saimi

kui tahetakse midagi teha Eestis, mõnda uut rajatist, silda vms või tuuleparki, on kohalikud alati vastu. täielik lollidemaa.

Ahsoo
Ahsoo

Inimene mõtle, et võibolla hoopis arukate maa? Kõike paska ei saa lasta oma maale ehitada ju, Eestimaa niigi väike. Saab ruttu ära reostada

lahendus
lahendus

Selle asemel, et ümbritsevaid inimesi (ka loomi-linde) häirivaid tuuleparke doteerida ja nende omanikke miljonitega nuumata, võiks riik toetada päikesepaneelide paigaldajaid – need ei häiri kedagi ja kasu saaks ka lihtinimene, kes kasvõi iseenda tarbeks need paigaldab.

Naljanina oled
Naljanina oled

Riik toetabki päikesepaneelide paigaldajaid!

nii
nii

kas sotsid eesotsas Suurega on ikka taastuvenergia, st. ka tuuleparkide edendajad? Nüüd on võimalus näidata, et partei on kindlameelne taastuvenergia pooldaja.

Arvos
Arvos

+

Triibik
Triibik

Tore,kui kohalik võim rahva arvamusega arvestab ja end ärikatel kamandada ei lase. See toob neile järgmistel valimistel kindlasti hääli ja loodus säilib ka.

Ära peksa segast!
Ära peksa segast!

Mis ärikad? Enefit Green on riigifirma! Kas Eesti riik on ärikas?

hmm
hmm

rail balticu RB Rail on ka riigifirma, see ei tähenda, et raha ei või teenida palju.

Agu
Agu

Kas see vallavanem on EKREst või Isamaast? Siis valin küll järgmistel valimistel

Ristikas
Ristikas

Jah, lõpetage ära see jama. Pole mõtet kummi venitada, sest asukoht võib ju Green Enefiti jaoks mugav ja soodne olla, aga ega sellepärast pole neil veel õigust sadade inimeste elukvaliteeti ja vara väärtust vähendada.

Jah!
Jah!

ja mitte ainult inimeste elukvaliteeti ja vara väärtust vähendada vaid ka sadade metsloomade ja -lindude kodu olematuks muuta ja hävitada! Kui tahame alles jääda, siis tuleks ikka rohkem loodusega kooskõlas elada mitte seda raske raha saamise eesmärgil hävitada.

saimi
saimi

mis elu kvaliteet teil seal Ristil on? pole ju midagi head, peale vingus nägude.

See
See

on positiivne üllatus, et vallavanem Lõhmus on asunud rahva poolele. Ka Tootsi Tuulepargilt võeti toetusraha ära, sest ilmselgelt rikuti rahastamise tingimusi. On selge, et maapealsed tehnilised tuulikute alad ei sobi looduskooslusesse inimesi ja keskkonda halvendama. EU on ju soovitanud ja doteerib meretuuleparkide ehitust.

hmm
hmm

Ma ei usu, et õkski poliitik nagu päriselt rahva poolele asub, seda vaevalt. Siin on midagi muud teoksil.

viloloog
viloloog

KOV valimised peaks vähem kui aasta pärast toimuma

Rahvas on vastu
Rahvas on vastu

Eestisse küll ühtege meretuuleparki ei tule. Rahvas on vastu ja rahva arvamust tuleb kuulata! Nt hiidlasi häirib, et tuulikud rikuvad nende merevaate. Liivi lahte rajamise vastu võitlevad tuliselt looduskaitsjad. Seal kulgeb rändlindude rändetee ja mõned linnukesed võivad hukka saada.

to saimi
to saimi

Miks arvad, et Ristil midagi head pole, vaid ainult vingus näod. Ilmselt Sa pole Ristil kunagi käinud , kus on korralik kogukond,kool,raamatukogu,bussijaam, kus sõidab läbi palju busse, hea pood, rahvas teeb rahvatantsu ja kirjutab raamatuid, kaitseliit arendab rahva kaitsetahet ja on veel palju häid asju. Oled ärikate eestkõneleja ja proovid kükitada võõrale õuele- aja omi asju ja saa hakkama-igal pool pole lollidemaa, mõnes kohas elavad ka targad inimesed, kes ei lase ennast lollitada.

Miks
Miks

Ristilt inimesed ära kolivad, kui seal nii hea elada on? Kooli õpilaste arv väheneb stabiilselt, sellel õppeaastal ainult 70 õpilast. See näitab, et eelkõige noored pered ei näe oma tulevikku Ristil.

Ahsoo
Ahsoo

see näitaja pole ainult Ristil. Küladest ja väikelinnadest on noorte väljavoola pealinna suunal olnud ju koguseaeg. Mingi hetk pöördub teatud hulk inimesi oma päris koju tagasi, aga siiani on jah kahjuks olnud väljavool suurem, kui tagasitulek. EKRE püüab midagi ses suhtes ette võtta, aga sellise “demokraatriaga” kus igale konservatiivide ideele vastu ollakse, olenemata teemast, siis selles ma ka võluvitsa ei näe kahjuks. Mitte niipea

Rein
Rein

Kahjuks pole EKRE-l ühegi ideed peale abielureferendumi. Keskkonnaminister koogutab metsaärikate poole, siseminister ehitas oma eraarmeed.

Keskkonnasõbralik
Keskkonnasõbralik

Tüüpiline “parketikõlbliku” või “parketikõlblike” poolt ajupestud pööbli mula. Tee silmad lahti ajuorikas! Tänane valitsus, sh EKRE tegeleb 101+ asjaga. Ainult ammulisuine peavoolumeedia tarbija ja uskuja saab sellist pläma ajada.

Ah mis
Ah mis

Reformaritel on üllad ideed vihakõneseaduse näol või? See pole isegi nende endi idee vaid käsk otse moskvast..vabandust berliinist!

Agu
Agu

Teil pole päris õigus. Ei saa öelda pole ühtegi ideed. Kui vaadata opositsioonipoliitikute valitsuse töö takistamist, siis tundub olevat EKRE l ideid küll ja küll. Lugege palun ka selle erakonna kodulehte ja sealset valimisprogrammi. Vaevalt neid ilma ideeteta keegi oleks valinud. Absurd! Te tahata minuarust lihtsalt halvasti öelda konservatiivide kohata ja väga madalalt, kuna teie väidetes puudub tõde!

Endine Ristikas
Endine Ristikas

HR Ahsoo! Räägi siis ausalt välja, mida EKRE-l on head välja pakkuda, et endised Risti elanikud peaksid linnaelu jätma ja taas Ristile naasema?

Ahsoo
Ahsoo

EKRE l on maaelureformitaoline asi ju valimisprogrammis, Risti suht maakoht ikkagi minuteada, kuigi lähemalt kursis pole. Vabandan, kui eksin, aga suurlinn see raudselt ei ole!? Kas olete EKRE programmiga tutvunud üldse?

wpDiscuz