Kiusu pärast lahti lastud õpetaja sai õiguse

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Nõva kool. Malle-Liisa Raigla

Nõva kool. Malle-Liisa Raigla

Töövaidluskomisjon otsustas, et Nõva kooli õpetaja Margit Karindi vallandamine on ebaseaduslik ja mõistis koolipidajalt välja valuraha.

Kas võib juhtuda, et staažikas ja mitme magistrikraadiga õpetaja vallandatakse päeva pealt, ilma et ta midagi valesti oleks teinud? Just nii juhtus Nõva kooli ajalooõpetaja Margit Karindiga, kes lasti lahti, kuna koolijuht oli temaga sõlminud vale töölepingu.

Karindi läks töövaidluskomisjoni ja võitis. Töövaidluskomisjon avaldas otsuse teisipäeval. Vallandamise asemel lõpeb Karindi tööleping töövaidluskomisjoni otsusega. Lääne-Nigula vallavalitsus peab talle maksma valurahaks kolme kuu palga.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Pealtvaataja
Pealtvaataja

Kolme kuu raha pole valuraha. See on ettenähtud. Võta kohtukulud maha ja mis sealt järele jääb.

Välisvaatleja
Välisvaatleja

Nõvakate seiklusi oma kooli eest seismisel saab lugeda nagu põnevusromaani. Viimased 4 aastat vist juba? Ainult et kahjuks see on päris ja kahjuks on mängus päris laste päris tulevik. Lääne nigula valla eelarve on 12 milj, sellest üldvalitsemine üle 20% ehk 2,4 milj, mis tundub ülisuur. enamasti Eesti KOVides on valitsemiskulu alla 10%. Hariduskulu on 35% L-N valla eelarvest ja koolipidaja kuluks võiks arvestada seega 35% üldvalitsemiskuludest ehk 840 000 eur. Selle raha eest võiks koolipidaja välja mõelda midagi terasemat kui ühe kauge kandi laste peetimine aastate kaupa.

xyz
xyz

kunagi käis peast läbi mõte, et Nõva kooli ümber toimuvast saaks ühe päris korraliku seebika kokku kirjutada. Kindlasti oleks see 1000x parem kui “Õnne 13” või “Padjaklubi”, kuid erinevalt neist oleks tegu “reality-show’ga”…

Ilus maja
Ilus maja

Kahju seda kooli peale raisata… Mõne õige “ärimehe” valduses saaks selle eest volikogus hääli osta, Koolina on see poliitiliselt kasutu.

Koolimaja
Koolimaja

Kas see “ärimees” on Aivar Oruste?

Õige vastus
Õige vastus

Kuid liiga läbinähtav, seega punkte ei saa.

Tõesti või?
Tõesti või?

Mul on ainult üks küsimus: miks lapsed peavad selliste “poliitiliste otsuste” pärast kannatama?

aga
aga

Mis ajast sellele vallale Nõva lapsed korda on läinud?

???
???

Mis ajast selles vallas üldse midagi korda läheb? Enesekiituse saab valla lehes ise omale kokku kirjutada, kõik muu ei ole oluline, rahvas söögu muda.

Tahaks teada
Tahaks teada

Kas lõhmus ja kallas on selgusele jõudnud, kumb vallandas? Või kardavad mõlemad vastutust nagu kuradit?

Heheee
Heheee

Sõltub kumma käest küsid. 😉 Lõhmus ütleb, et Kallas tegi, Kallas väidab, et otsus tuli Taeblast. Kuna see otsus oli ” poliitiline” võib arvata, et pigem ikka Taeblast.

Olev Murelik
Olev Murelik

Kas direktor jõulupreemiat ikka saab?

No kuule
No kuule

Saab ikka, meie vallas saavad kõik kuulekad preemiat, aga kui ise mõtled, saad malakat.

irw
irw

😀 😀 😀

Preemiaküsimus
Preemiaküsimus

Preemiat selle eest saabki, et oma peaga ei mõtle. Vaatad aga Lõhmusele kuulekalt otsa ja viid iga jaburuse võimalikult täpselt ellu.

test
test

keda see õpetaja siis kiusas, kas õpilast või õpilasi või….?

xyz
xyz

Eks ikka direktorit ja vallavanemat – olles arvamusel, et ülemine kooliaste peab säilima.

POLIITILINE OTSUS
POLIITILINE OTSUS

Aastaid jamamist Nõvakatega mingi “poliitilise otsuse” nimel? Kes tegi selle otsuse? Kus? Millal? Miks on teil selline salastatud müstiline otsus, mis sõidab üle ühinemislepingust, kogukonnast, ilmselgest piirkonna soovist MITTE VÄLJA SURRA???

Tuleb meelde
Tuleb meelde

Molotov-Ribbentrop

Kirjasõber
Kirjasõber

Mida õigupoolest on saavutatud, õpilaskodu on senimaani kinni, III kooliastme sulgemisotsus on kohtus ja raha teenivad ainult advokaadid, õpetajatest saadi lahti. Milleks kulutate meie kõigi raha, nn Nõva kogukond?!

Küsimus vallavalitsusele
Küsimus vallavalitsusele

Teatavasti peale haldusreformi käib juhtimine Taeblast, mitte enam Nõvalt. Seega küsimus Lääne-nigula vallavalitsusele: kuidas jagub teil raha kuhjaga, et käia kohtus, maksta Töövaidluskomisjonis, seletada oma tegevust volikogu ees nagu süüdi olev laps, kuid kooli pidada ei saa, mingi abstraktse “poliitilise otsuse” pärast?

hehh
hehh

kogukond arendab tugevat kogukonnakooli nagu nad igal pool rõhutavad 🙂

enn
enn

ilusat pisikest nunnukest paari lapsega “kogukonnakooli” arendab vallavalitsus, nõva kogukond on selle plaani vastu kuna on ilmne, et see plaan viib kooli sulgemiseni.

eks ta ole
eks ta ole

jutt käibki ju nn. Nõva kogukonnast, neist 3-st perest, kes oma “südant valutavad” kohaliku elu pärast …

enn
enn

viimane kord kui nõva kooli toetuseks allkirju koguti sai neid kokku pea 600, pagana suured perekonnad peavad olema…

tavalised perekonnad
tavalised perekonnad

kontrolli fakte…hääli 60 ringis, mitte 600

60 allkirja
60 allkirja

anti 1.5 päevaga selle eest, et Kallast direktoriks ei määrataks. Oleks rohkem aega olnud oleks neid ka rohkem tulnud.

Aga
Aga

vaata googles “Nõva kogukond”, kogukond on ikka midagi enamat kui kooli toetajad. Neid allakirjutanuid tasub meeles pidada.

mõistetamatu
mõistetamatu

Ja niisama lihtsalt siis käibki? Õpetaja võis ju õiguse saada ja vald külge järjekordse häbipleki, aga töökohta ju enam ei ole. Aluseta vallandamised ei tohiks tööandjale niisama kergelt lõppeda.

wpDiscuz