9

Vormsi ei keela lageraieid

Lageraie . Foto: Urmas Lauri

Lageraie . Foto: Urmas Lauri

Teisipäeval arutab Vormsi volikogu juunikuist pöördumist, mille järgi soovitakse saarel keelata lageraied ja pikendada raierahu aega, volikogu tõenäoliselt lageraieid keelama ei hakka.

Vormsi volikogu esimees Ivo Sarapuu ütles, et volikogu otsus selgub teisipäeval. Sarapuu lisas, et lageraie teemal on üle Eesti mindud aktiivseks. „Vormsi ei pea siin ette tõttama,” ütles Sarapuu.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Halloooo
Halloooo

Kuuled sõna “lageraie” ja kujutad kohe ette, et maalapp (Vormsi) raiutakse lagedaks 🤣🤣🤣🤣

küsitav
küsitav

Volikogu esimees on öelnud, et talle lageraie sobib. Vallavanem on “loodusgiid”. Ei tea ka, mis ta räägib? Mis te ütlete, et keegi kasu ei saa. Vormsis on teedel 8 t liikumispiirangu märk, aga metsaveoautod täislastis vuravad. Miks mõni uuriv ajakirjanik seda ei uuri? Lääne elu ei tohiks seda teha, tost pole asja. Ajab vee sogasemaks

Linnamees
Linnamees

Kes vähegi vaatab, mis ümberringi toimub, siis näeb, et sel saare metsaraiumisel ei ole suurt midagi pistmist kohalike heaoluga. Tegemist on kõige harilikuma matsirahva koorimisega, kus „ettevõtlusega“ tegelemise sildi all viiakse toormaterjal saarelt minema kõige odavamal kuju ja kogu tulu jääb ka kahjuks Rohuküla sadamast mandri poole. Ainus rõõm, mille murelik volikogu esimees saarerahvale tagab, on rikutud teed ja lõhutud maastik.

Raie....
Raie....

Saare lageraie tähendab seda, et tuuled pääsevad ära puhuma saarelt selle viimasegi mulla, mis seal on. Uus mets kasvab alles 40 aasta pärast metsaks. Eelpool loetletud lindude , loomade vähenemine muudab mingil hetkel saare elutuks. Mis jääb järgnevatele põlvkondadele. Turism õitses just tänu sellele, et saarel oli puutumatu loodus, seened.. .

Nimi (kohustuslik)
Nimi (kohustuslik)

Kellele seda turismi vaja? Volikogujad (vähemalt osa neist) teavad ju, et raha tuleb eelarvest.

uskmatu toomas
uskmatu toomas

Muidugi õige – metsa müüme maha ja raha joome ka maha seega posin ennast üles kuna raha põle !

Postimees
Postimees

Metsa tuleb raiuda
Või kasvatame üraskitele
Ja koduloomad kiskjatele
Rohelisest lillani on väike samm

vormsilane
vormsilane

Tore. Siis saabki ühest saare otsast teise randa vaadata. Ja kui mõni metsaosa raiumata jääb, siis võtab selle tormituul. Rahva tahe selline. Ise valiseme sellise volikogu. Ja praamile enam ise ei mahu … Aga ei peagi ju mandril käima. Vallavalitsus teab, mis meil kellelgi vaja.

Rähn
Rähn

Väga lühinägelik otsus- lagedale saarele ei tuled ükski turist.Ning kaovad paljude loomade-lindude elupaigad. Ja kus on nüüd meie looduskaitsjad,kes paari hai pärast plaanitavas Dirhami okeanaariumis paanikasse sattusid ??

wpDiscuz