103

Haapsallased seisavad peatänava puude eest

Haapsalu tuiksoone, Posti tänava allee jääb ette suurele teeremondile, mis tuleval aastal algab. Haapsallased Liina Viiret (kollases) ja Kätlin Tamm leiavad, et puude all on rahval mõnus jalutada ja et elujõus puudel on linnas suur väärtus ning seepärast peaks nad kindlasti kasvama jääma. Foto: Urmas Lauri

Haapsalu tuiksoone, Posti tänava allee jääb ette suurele teeremondile, mis tuleval aastal algab. Haapsallased Liina Viiret (kollases) ja Kätlin Tamm leiavad, et puude all on rahval mõnus jalutada ja et elujõus puudel on linnas suur väärtus ning seepärast peaks nad kindlasti kasvama jääma. Foto: Urmas Lauri

Teade, et Haapsalu Posti tänavalt võib rekonstrueerimise käigus kaduda üks puuderivi, ärritas nii haapsallasi kui ka maastikuarhitekte, kes pidid koostama peatänava eskiisi.

Haapsalu aselinnapea Innar Mäesalu sõnul sõltub puude jäämine või mahavõtmine sellest, kuidas spetsialistid otsustavad projekti ellu viia. „Meil on soov teha jalgrattatee, ma ei kujuta ette ühtegi linna peatänavat ilma rattateeta. Praegu on küsimus, kuidas uus tänav maha joonistada,” ütles Mäesalu.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
variant
variant

Kui teha praegused kõnniteed KORDA (annab ehk pisut laiendada), et ei peaks allamäge libisema ja koperdama. Kas poleks variant, et pool kõnniteest ratastele või siis ühel pool maanteest rattad, teisel pool jalakäijad?

Postimees
Postimees

Mutionul pidi küttepuud otsas olema sellepärast saag sisse lähebki…

kodanik
kodanik

Ei ole niisama öelnud,puit on plaanis ärä rajutada,ja kui aus olla pea tänav ei ole nii hull,teised tänavad palju hullemaid.Seaduse ärgi kõnnimis tee peab olema mitte vähem ,kui 60 sm.Jalutage Neuroloogija haigla poole,Metsa tänaval-pole kõndimis teed!Kõik ärä vajunud,ohtlik liigutada eriti talvel.Aga edu siis puu lõhkumisset,kui see on tähtsem ja teeb linn ilusamaks!

Agu
Agu

Vaadake kui palju segadust ja kommentaare on selle teema all. Inimesed on teadmatuses, kas tõesti ei võiks mõni LV pressiesindaja anda konkreetse ja selge kirjelduse antud teede remondi kohta, see pole ju mingi tühine teema. Niisama miski väljaöeldud mõte tekitab ikka vägagi suure rahulolematuse kohalike seas nagu näha.

oalju õnne
oalju õnne

Linnavalitsuse eesmärk on nüüd puukallistajad ja jalgratturid omavahel riidu ajada

K.S
K.S

Eesmärgiks lageraiel on teha võimatuks senise linnavalitsuse jätkamine peale valimisi…Braavo, hr.Mäesalu!…

Ametnik
Ametnik

Õnneks tuleb varsti Vihakõneseadus, siis teie- pööbel, ei julge siin meie peale enam haukuda!

Agu
Agu

kriitika ja vihakõne on ikka kaks väga erinevat asja. See, et ametnike tegemisi kritiseeritakse EI OLE vihakõne, kui sa aga ütled mustale mehele, et näitan sulle ust, siis see võidakse kohtus tunnistada vihakõneks ja sind puuakse turuplatsil rahva silme all.

Kärna Ärsni
Kärna Ärsni

„Meil on soov teha jalgrattatee, ma ei kujuta ette ühtegi linna peatänavat ilma rattateeta. Praegu on küsimus, kuidas uus tänav maha joonistada,” ütles Mäesalu.- huvitav miks te selle jaama ringi lõigu lasite ilma jalgratta teeta teha. Selline kahepalgelisus näitab lishtsalt ametnike ebakompetentsust. Aga näe annab Karilaid töökoha aga mõistust pole ikka mitte kusagilt võtta.

Enriko
Enriko

Täna jala läbi linna tulles vaatasin ekstra, kuhu mina hädavajadusel Posti tänavale rattatee joonistaks. Konkreetne vastus: Nurme tänavast Uue tänavani Uuemõisa poolsele kõnniteele ja Uuest tänavast Mihkli tänavani Paralepa poolsele kõnniteele. Sest need kõnniteed on lihtsalt nii laiad, rääkimata sellest, et enamuse päevast pea inimtühjad. Võib olla saab Uue-Posti ristmikule mingi hea ülekäigu korraldada? Ise kolin tavaliselt rattaga laialt kõnniteelt sõiduteele, kui esimene tundub kitsaks jäävat või juhtub jalakäijaterohke aeg olema.

Arvos
Arvos

Ning polegi vaja rohkem kui tervet mõistust.

Ettepanek
Ettepanek

Jätta Kaubamaja poolne kõnnitee jalakäijatele ja Linnavalitsuse poolne jalgratastel, siis puud jäävad alles ja meie peatänava ilus pilt muutumatu. Hoiame loodust.

nii on ja naa on
nii on ja naa on

Arvamus, et ega kirvega ei tasuks ühegi asja kallale antud teema juures minna. Ei puude ega ka nende mahavõtmise mõtte kallale. Andke aega asja arutada, läbi mõelda, ideid pakkuda. Nii sünnib ehk mõistlik lahendus. Ega puude säilitajad pole ka jumalad, et nende otsus kaalub kõik üles (ja ka vastupidi)

Hea mõte
Hea mõte

Mina olen poolt, et võtame maha pool puud (ladvaosad), nii oleks hundid söönud ja lambad terved!

wpDiscuz