Galerii: Saaremaa liinil alustas tööd elektriline Tõll

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Sümboolse käititusnupu surusid alla majandusminister Taavi Aas (vasakult teine), TS Laevade juht Jaak Kaabel ja Tallinna sadama juht Valdo Kalm. Foto. Urmas Lauri
Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 45
Sümboolse käivitusnupu surusid alla majandusminister Taavi Aas (vasakult teine), TS Laevade juht Jaak Kaabel ja firma nõukogu esimees Valdo Kalm. Foto. Urmas Lauri

Täna asus asus Virtsu-Kuivastu liinil reisijaid vedama Eesti esimeseks hübriidreisilaevaks ümber ehitatud Tõll, mille akupangad võimaldavad sõita osaliselt elektril vähendades sellega diiselkütuse hulka ja õhusaastet.

TS Laevade juhatuse esimees Jaak Kaabel ütles, et Tõllu ümberehitus on järgmine suur samm kogu parvlaevanduse keskkonnasõbralikumaks muutmisel, millesse ettevõte on viimased aastad jõudsalt panustanud.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul liigub kogu transpordisektor ambitsioonikate kliimaeesmärkide tuules, milles on mandri ja suursaarte vahelist liiklust korraldaval TS Laevadel oluline roll.

TS Laevad paigaldas ligi 1,6 miljonit eurot maksnud ümberehituse käigus Tõllule akupangad, mis vähendavad diiselkütuse tarbimist 20% ning jätavad sellega õhku paiskamata 1600 tonni vähem CO2 aastas. Lisaks õhuemissioonidele väheneb ka veealune mürareostus ja vibratsioon.

Tõllu ümberehitustööd algasid mullu. Ehitustööd teostas peatöövõtjana Baltic Workboats, akupangad tarnis Corvus Energy, elektri- ja automaatikaseadmed tarnis Norwegian Electric Systems ning peak-shaving hübriidlahenduse on projekteerinud LMG Marin.

Fotod: Urmas Lauri

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments