0

Sel nädalavahetusel on Vormsi kohvikutepäev

Lääne Elu

info@le.ee

Foto möödunudaastasest Vormsi kohvikutepäevast. Foto: Meeme Veisson

Sel nädalavahetusel, 18. juulil, avavad mitmed vormsilased oma taluhoovid, et kostitada külastajaid mitmesuguste isevalmistatud roogadega ja jookidega.

Valikus leidub nii saarele omaselt mitmesuguseid kalaroogi, mägiveise lihast toite kui ka metsmaasikatest ja muudest kohalikest puhta õhu käes kasvanud toorainetest roogi. Näha saab põnevaid aedasid, lehmalaudast ümberehitatud maja, maale, käsitööd, hoovikirbukaid. Eraldi on vesipiibu lounge, rootsipärane kohvik, hommikune fika-kohvik Rootsi traditsioonidega, retrostiilis kohvik, maasikakohvik. Kohvikuid ja tegevusi on ka lastele. Vormsi talumuuseumist saab muu seas soetada ja uurida kärbseseenetinktuuride kohta.

Sel aastal saab taaskord mängida hästi populaarseks kujunendu hoovikohvikute mängu. Osalemiseks tuleb võtta praamilt, poest või osalevast kohvikust mängukaart ja täita osalevates kohvikutes antavad ülesanded või küsimused. Vastav kohvik annab siis kaardile oma märgi. Kell 15-16 saavad Vormsi talumuuseumis kõikide punktide läbinud hea õnne korral loosiauhinna. Auhinnad on välja pannud Vormsi vald ja osalevad hoovikohvikud.

Eraldi sündmusena  esitleb oma raamatut sel päeval nn otse sündmuspaigas Barbi Pilvre. „Minu Vormsi“ esitlus ja ajakirjanik Thea Karini Saksa televisooonile vändatud film Vormsist tulevad näitamisele kell 13 Vormsi talumuuseumis Sviby külas.

Kell 12 esineb talumuusuemis omaloominguliste lauludega ansambel „Metsaforte“.

Tatjana Sääs

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz