7

Vald lammutab Lihula vana piimatööstuse

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Lääneranna vallavanema Mikk Pikkmetsa sõnul sõlmitakse erihooldekodu pidamise leping Südamekodudega hiljemalt novembri lõpuks. Urmas Lauri
Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets. Urmas Lauri

Lääneranna vald ostab omanikult 5000 euro eest Lihulas Tallinna maanteel asuva endise piimatööstuse hoone ja lammutab selle maha.

„Kolmapäeval läheme notarisse,” ütles Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets. Vald ostab piimatööstuse, sest hoone on varisemisohtlik. See on seisnud aastakümneid kasutuseta ja kuulub Tallinnas registreeritud ettevõttele Beisval. Omanik pole hoone ohutuks muutmiseks midagi teinud.

Pikkmetsa sõnul võtsid läbirääkimised omanikuga aega üle aasta. Piimatööstuse lammutamiseks loodab vald saada toetust Kredexist või KIKist.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Madri
Madri

Lammutada tuleb nõukaaja juurdeehitised, aga algupärane piimatööstuse hoone, millel vanust üle 100 aasta, tuleks säilitada ja esialgsete vahenditega konserveerida!!!

Oh õudust
Oh õudust

Ei tulegi Lihulasse agrotööstuskompleksi koosseisus super piimakombinaatii

Melle
Melle

Haapsalus võiks sama teha endise linnasauna ja kunagise tapamaja hoonega. Need hooned lagunevad juba ammu, lisaks on koledad vaadata. Nende asemel võiks olla parkimisplats näiteks.

sinna
sinna

tuleb õnnepalee

Kekimäe elanik.
Kekimäe elanik.

Ammu oleks tulnud seda teha.
Siis oleks saanud uue ristmiku
laiemaks ehitada ja kõnnitee piima
tööstuse poole viia. Nüüd on kõnnitee
sõidutee nii kitsaks teinud et kaks veoautot
Pärnu maanteel mööda ei mahu. Aga kõnniteel
võib viiekesi kõrvuti käia. Miks sellele enne ei
mõeldud?

Arvos
Arvos

Ei mahu ka sõidukad mõõda sest mingi tainas on teinud kaks eritasandilist sõidurada. Üks on tema arvates könnitee.

Läänlane
Läänlane

Väga õige tegu!

wpDiscuz