7

Galerii: Linnahooldus võtab Jaani tänaval puu maha

Jaani tänaval asuv Vahtrapuu võetakse täna maha. Arvo Tarmula

Täna võtab Haapsalu Linnahooldus maha Jaani tänaval asuva Vahtra puu.

Puu mahavõtmine tuli jutuks juba ammu – pärast seda kui 2018. aastal selle kõrval asunud puu kukkus Vee tänaval asuva maja katusesse. „See on töö, mis on olnud pikalt ootel,” ütles Haapsalu Linnahoolduse juht Krista Vilta.

Puu mahavõtmiseks tuli Linnahooldusel saada nii raieluba kui ka muinsuskaitse luba. Viimase järgi asus puu ka majale liiga lähedal. Muinsuskaitse luba kehtinuks tuleva pühapäevani. „Viimane hetk oli maha võtta,” ütles Vilta.

Vilta lisas, et seesuguse puu mahavõtmiseks on vaja tuulevaikset ilma ja ka tõstuk peab olema vaba. „Täna läks õnneks,” ütles Vilta.

Täna mahavõetud puu oli ka mädanenud.

Arvo Tarmula fotod

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Triibik
Triibik

Väga õige liigutus! Ja ka mujal linnas on jubedaid (ja ohtlikke) jändrikke,mida on paha vaadata. Kui minna näiteks raudteejaamast Õhtu-Kalda tänava poole.

Haapsallanna
Haapsallanna

Puu kasvab minumeelest vales kohas (varjab ilusat kirikuvaadet).

Teine Mõte
Teine Mõte

Väga õige tegu, vanad ja ohtlikud puud tuleb kindlasti linnaruumist eemaldada.

Küsimus
Küsimus

Millal uus puu asemele istutatakse?

maestro
maestro

Maja juures ei tohi puid olla

Peab
Peab

Täpselt samasse kohta mitte iialgi. Kohad leitakse sobivamad, linn areneb ja muutub, mõned puud jäävad ette, mõned kõdunevad, mõned muutuvad ohtlikeks. Nii on see ikka olnud ja jääb ka tulevikus.

Vanamoodne
Vanamoodne
Neisse kohtadesse, kuhu vanasti rumalad, ülearu pitsilisi maju ja rohelust armastavad inimesed puid istutasid, jääb tänapäeval lage maa ja kivikõrb. Tõsi ta on, et puud kasvavad mingil hetkel liiga suureks aga imelik, et vanasti sellesse nii dramaatiliselt ei suhtutud (et puu majale liiga lähedal ja sügiseti peab lehti koristama). Veel tsaariajal tundus olevat komme istutada puid lausa majade ette. Näiteks mäletan neid kummalgi pool tänase Tehnikasalongi tänavapoolset paraadnat. Kalda tn. koolimaja trepi kõrval, Kalevi tänaval, Mihkli tänaval, muuseumi hoovis, lossipargis. Osa vanalinna põlispuid kasvasid ligi meetrijämeduseks (paar kändu siiani näha). Eks muiste lastigi puul paarsada aastat kasvada, polnud nii vägevat… Loe rohkem »
wpDiscuz