Lumelükkajad saavad tasu ka musta maaga

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Ettevõtja Janek Loorens võib hommikuti kaua magada, sest lund lükkama ei pea, aga raha tuleb ikkagi arvele. Foto Urmas Lauri

Kes teehooldajaist lumeta talve tõttu võidab, kes kaotab, sõltub sellest, milline leping neil taskus on.

Teede lumest lahti lükkamine on paljudele põllumeestele talvine teenistus. Tänavu pole lund ning ei tule ka raha, kurdavad põllumehed. Kurtmise kangus sõltub aga ka sellest, millised lumelükkamislepingud on vallavalitsusega sõlmitud. Ja needki võivad valla piires erineda.

„Traditsioonilist talihooldust pole, aga raha läheb teedele rohkem kui tavaliselt,” ütles Lääne-Nigula vallavalitsuse teede- ja kommunaalnõunik Olev Peetris. Vihmaga läbi vettinud kruusateed lagunevad autorataste all hullemini kui tavaliselt.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kuli
Kuli

Kuuldavasti noarootsi jääteel tehakse juba uuringuid….pidi lootust olema.

Jass
Jass

Julgemad käivad juba üle

Imelik
Imelik

Oh-jah … selge märk, et “otsutajatel” ei ole kahe kõrva vaheline ala vist piisaval tasemel. Ongi ju valik, kas sõlmid eellepingu (kindlustunne teenuse ja selle kulude osas) või tegeled probleemidega jooksvalt (hinna ja teenuse määrab hetke turusituatsioon). Milles “probleem”?

Imelik
Imelik

“Pehmed teed”- kui ei märka õigel ajal teed tasandada ja tihendada eks siis tuleb leppida tagajärgedega- nn. kulude optimeerimine.

Postimees
Postimees

John Deer traktor… Kui tuleb – 30 siis need diurid ainult niutsuvad..
DT 74 ja 75 on masinad…

2. kodanik
2. kodanik

Millal oli viimati pikalt ja püsivalt miinus kolmkümmend koos suure saju ja tuisuga? 🙂

Postimees
Postimees

2010-2011

2. kodanik
2. kodanik

2011 veebruar oli tõesti külm, aga ööpäeva keskmine ei olnud mitu päeva järjest miinus kolmkümmend ja rohkem kohe kindlasti mitte.

nii ja naa
nii ja naa

Kae, akand teine lumelükkajaks. Ikka mees oskab nihverdada tasuvale kohale.

hanschmitch
hanschmitch

nii on , ja eemal on näha kuidas kõik laguneb , hea iseloomustav pilt ….

2. kodanik
2. kodanik

2009 ei istunud keegi päevade kaupa lumevangis ja ei juhtuks ka nüüd midagi imelikku. Tasub hoida teehooldaja telefoninumber käepärast, et saaks abi kutsuda, kui häda käes. Ja me ei tea veel, millega talv lõppeb, sest pole väga kaua tagasi, kui aprilli alguses sadas maha selline lumi, et autod hangedes kinni istusid. Sinnamaani peavad sahaomanikud oma masinaid ja mehi valmisolekus hoidma. 🙂

wpDiscuz