2

Kuus bussipeatust sai päikesetoitel valgustuse

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Oonga bussipeatus. Foto: Malle-Liisa Raigla
Foto: Lääne-Nigula vald

Lääne-Nigula vald paigaldas bussipeatustesse kuus uut päikesepatareidel töötavat valgustit – kaks Nõvale, kaks Martnasse ja kaks Võntkülla.

Valgustuse said Nõmmemaa, Vaisi, Oonga, Kabeli ja Väänla bussipeatused. Lääne-Nigula vallavanema Mikk Lõhmuse sõnul läks see maksma 10 000 eurot.

Kokku on valgustuse saanud üle 20 bussipeatuse, kümmekond oleks veel vaja valgustada. „Järgmiseks on plaanis Laikmaa bussipeatus,” ütles Lõhmus. Sinna päikesepaneele paigaldada ei saa, sest peatus on metsa vahel. „Oleme peatusi valgustanud kasutatavuse järjekorras – kõigepealt rohkem, siis vähem kasutatavad,” ütles Lõhmus.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
abiks ikka
abiks ikka

Ega need pimedal ajal eriti põle. Päevad nii lühikesed ja laadimisaeg väike. Suvisel ajal, jah, jaksavad need põleda poole ööni, siis aga enam bussid ei liigu niikuinii. Kasu neist ON, aga suht vähe.

KodanikS
KodanikS

Millal muutuvad peatus.ee lehel need bussipeatuste nimed, mis ära on muudetud? Sellist peatust nagu Metsa (Haapsalu linn) ei ole olemas seal lehel.

wpDiscuz