1

Armin Karu tahab Pasleppa teha väikesadama

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Paslepa residents. Foto: Andrus Karnau
Paslepa residents. Foto: Andrus Karnau

Lääne-Nigula vallavalitsus algatas detailplaneeringu Noarootsis Paslepas Lennart Meri endise residentsi kinnistul, et seadustada seal väikesadam.

Residents kuulub Karu valdusfirmale Hansa Assets. Väike sadam on seal õigupoolest juba olemas, aga kui sadam saab ametlikuks, lubab see seaduslikult kallasraja sulgeda. Karu krunt hõlmab Paslepas mere ääres 4,6 hektarit.

Karu sadama kõrval asub külameeste lautrikoht. Paslepa lautri juurde ligipääsu sulgemist kritiseeris 2015. aastal ka riigikontroll oma kallasradade auditis. Miljonärist ettevõtja raudvärav oli üheks negatiivseks näiteks, kuidas eraomanikud on ligipääsu merele sulgenud.

„Presidendi kantselei võimaldas kohalikele elanikele läbipääsu. Noarootsi vallavalitsus eeldas sarnase praktika jätkumist ka kinnistu eraomandisse minekul, kinnistu uus omanik aga pole sarnase lepingu sõlmimisega nõus, hoiab läbipääsu suletuna ega ole korraldanud ka kinnistust ümberpääsu,” seisis riigikontrolli aruandes.

Armin Karu Lääne Elu küsimusele ei vastanud.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Juss
Juss

Vallavalitsus peaks olema äärmiselt ettevaatlik selliste lubade väljastamisel. Kui Karu juba keelas külameestel lautri kasutamise ei tohiks talle mingit luba anda. Kui tahab rahu, siis las ostab Põhja-Jäämeres mõne jääpanga ja elagu seal. Kallasrada peaks jääma ikka kõigile avatuks.

wpDiscuz