5

Venemaa nõuab kinnipeetud traaleri eest 720 000 eurot

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Kaliningradis kinnipeetud laev Roxen. Foto: Morobell
Kaliningradis kinnipeetud laev Roxen. Foto: Morobell

Vene võimud nõuavad oma majandusvetes kinni peetud traaleri Roxen vabastamise eest 720 000 eurot kautsjoni, vahendab ERR-i uudisteportaal.

“Meilt tahetakse seitsme ja poole tonni kala eest 720 000 eurot kaustjoni,” ütles “Roxeni” Eesti omanikfirma Morobell juhatuse liige Raivo Baum kolmapäeval ERR-ile.

Kautsjon määrati ettevõttele eelmise nädala lõpus ja sel nädalal kavatseb Morobell selle ära maksta, lisas Baum.

“Ehkki Euroopa Liidu ja Venemaa vahel sõlmitud kalanduslepingus on öeldud, et sellistel juhtudel tuleb määrata mõistliku suurusega kautsjon ja laev vabastada, siis meie hinnangul ei ole see mõistlik summa,” märkis Baum, kuid lisas, et ettevõttel ei jää muud üle, kui see ära maksta.

Lääne Elu kirjutas 15. mail, et Venemaa julgeolekuteenistuse FSB Kaliningradi piirivalvevalitsuse merejõud pidasid 10. mail röövpüügi eest kinni Eesti meeskonnaga kalalaeva Roxen. Püügiõiguste ja kalapüügikvoodi tõttu sõidab Roxen Soome lipu all.

Raivo Baumi kinnitusel sattus laev keelatud tsooni navigatsiooniseadmete vea tõttu ning röövpüüki ega teadlikku majandusvööndisse sisenemist ei olnud. Laeval oli kinni pidamise hetkel 335 tonni lubatud püügipiirkonnast püütud kala. Laeval viibib koos kapteniga kokku neli eestlasest meeskonnaliiget.
Kaptenile on esitatud süüdistus. Kedagi laevalt lahkuda ei lubatud.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Lädra
Lädra

Vähe küsivad ka. Sibulad võiks 3 milli otsa panna. Siis ehk ei juhtuks selliseid asju. Kindlustus maksab kinni?

pudrujakapsad
pudrujakapsad

Lõpuks maksavad kogu pulli kinni ikkagi tarbijad. Seda kas siis läbi kõrgema toodangu hinna ja/või tõusvate kindlustusmaksete näol.

mees maalt
mees maalt

Eks tuleb õppida oma vigadest, kui teiste vead meelde ei jää või ei tule.

Kalle
Kalle

Venelased ei kipu katkise navigatsiooniseadme juttu vist väga uskuma.

Vhite cool
Vhite cool

Raivo. Mis sa arvad kas see võib olla KARMA?

wpDiscuz