17

Tuleval aastal tuleb hakata biojäätmeid eraldi sortima

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Omanimelise taimetoidukohviku pidaja Beguta Kevvai kogub munakoori, et saata need tagasi tallu, kust kohvik mune ostab. Foto: Arvo Tarmula

Omanimelise taimetoidukohviku pidaja Beguta Kevvai kogub munakoori, et saata need tagasi
tallu, kust kohvik mune ostab. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu linnavolikogu võttis möödunud reedel vastu uue jäätmehoolduseeskirja, mis ütleb, et tulevast aastast peavad rohkem kui viie korteriga majad hakkama biojäätmeid eraldi sortima.

Biojäätmeid peavad hakkama eraldi sortima ka restoranid, kohvikud, lasteaiad, koolid, haiglad ja hoolekandeasutused. Sama kohustus ootab toidukaupade müüjaid, kui müügipind on suurem kui 50 m².

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Teada
Teada

On ju, et teoorjus kaotati juba üle-eelmisel sajandil

Teadja
Teadja

Mis mõte sellel sorteerimisel on ,kui lõpuks maandub kogu prügi lõpp ladestus platsile kokku.

murelik elanik
murelik elanik

Alles Rahva Hääl avaldas toitlustusprogrammi ja paneelmajade koridoridesse pandi plekist kogumismahutid. Oli kole aeg, trepikoda haises. Siis sai see äkki otsa. Nüüd ollakse jälle selles Sotsialistlikus Vabariigis tagasi. Kurb. Pole midagi muutunud siin päikese all.

pudrujakapsad
pudrujakapsad

Veel üks käsk-kohustus selles ülereguleeritud riigis! Kas varsti ütleb seadus ka kumma käega tohib tagumikku pühkida?

Agu
Agu

Praegu tohib jah veel õnneks paberiga pühkida

mõngel
mõngel

Millal ma oma kodus ükskord jäätmekäitlus loa saan??

järgi mõeldes on veider
järgi mõeldes on veider

Kas seadusesse on vastuolu sisse kirjutatud? Minu meelest küll. .. kui.biojäätmed eraldi sortida, väheneb segaolmejäätmete kogus oluliselt, Õige. Mina sorteerin ammu, ja tõepoolest prügi kogus väheneb. Aga mis kasu ma sellest saan, kui vald sõlmib vedajaga lepingu (minu nimel muideks) ja sunnib mind iga 4 nädala tagant konteineri tühjenduse kinni maksma. On mul siis konteineris pool või veerand mahust, hind on ikka vedamise korra eest sama. Kas pole mitte veider?

Ahjaa
Ahjaa

Kui palju su prügivedu maksab siis? 10 senti kuus?

järgi mõeldes on veider
järgi mõeldes on veider

EI. Ära loodagi, et maal selliseid hindu on. Maksan 4,43 eurot. Ja kordan veelkord, võta prügi, kust tahad, kord maksab. Ka pooltühi kord maksab.

juss
juss

Elan ka maal, aga maksan aastas 5(viis)€.

Juss, see hoopis midagi muud
Juss, see hoopis midagi muud

Mõni maksab veelgi vähem. Aga see pole regulaarne prügivedu, mida kohalik omavalitsus on prügiveo firmaga kokku leppinud klientide nimel.

Juhan
Juhan

Huvitav kui palju prügi hind seeläbi väheneb? Varsti kogu prügijaama töö igaühel köögis. haisu ja prügikotte oi kui palju.

Ahjaa
Ahjaa

siis küll

Kodanik
Kodanik

Siis peab hakkama lukustama seda konteinerit ju. Juba praegu käib kari prükkateid mööda Metsa tänava prügikaste ja viskab väärtuslikumad asjad prügikasti ümber maha.

Kodanik
Kodanik

Lasteaiad jagavad oma toidujäätmed linna peal laiali. Kas ikka on nii et kõrvalised isikud võivad lasteaias edasi tagasi toidu jäätmetega liigelda? Miks üldse tekib nii palju toidu jäätmeid et keegi peab neid ära vedama?

hmm
hmm

Kade meel on, et keegi teine saab ja sina ei saa?

Maali
Maali

Kodanik pole vist elusees toitlustamisega kokku puutunud.
Tore kui ülejäänud toit ära jagatakse, mitte ei visata prügikasti.
Biojäätmed tekivad nii või naa.

wpDiscuz