6

Läänemaa arengustrateegia seab sihiks ajalooliste piiride taastamise

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Urmas Lauri foto

Läänemaa arengustrateegia seab sihiks, et aastaks 2035 on maakond taastatud ajaloolistes piirides.

Arengustrateegia kiitsid jaanuaris heaks kõik kolm Läänemaa omavalitsust – Lääne-Nigula, Haapsalu ja Vormsi. Strateegia järgi peab maakond toimima selleks ajaks ühe omavalitsusena.

Lääne-Nigula vallavanema Mikk Lõhmuse sõnul tuleks Läänemaa taastamist tema ajaloolistes piirides võtat pigem visioonina.

„Konkreetseid tegevusi selleks keegi kavandanud ei ole, aga nägemusena on ta huvitav,” ütles Lõhmus. „Kui hinnata omavalitsuspoliitika suundumusi, siis on ette näha suuremaid ja tugevamaid kohalikke omavalitsusi, miks mitte siis Läänemaad ühe omavalitsusena. Mina näeksin sel juhul Läänemaa osana ka Koonga poolt Pärnumaal ja Märjamaad ning Vigalat.”

Läänemaa regionaaltalituse juht Neeme Suur ütles Lääne Elule: „Juhul, kui Lääne-Nigula, Haapsalu ja Vormsi otsustavad liituda üheks omavalitsuseks ja kutsuvad liituma ka Lääneranna, ning juhul kui Lääneranna selle kutse vastu võtab, ongi nii, nagu on Läänemaa arengustrateegias kirjas.”

Loe pikka intervjuud Suurega homsest Lääne Elu paberlehest.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Lihula elanik
Lihula elanik

Ei tea,mis Koongal Haapsaluga ühist peaks olema?

Tavaline Kodanik
Tavaline Kodanik

Muinasajal ulatus Läänemaa piir Pärnuni.

läänlane
läänlane

Usun, et see saab tõeks.

kah läänlane
kah läänlane

Ei usu. Kui ei suudetud hiljutisi piiregi hoida, mis siis veel vanade taastamisest unistada. Mis käest lastud see läinud.

Tiit
Tiit

Suur jälle vahutab tühja.

Metskass
Metskass

Kui Jüri Ott alustas aastaid tagasi tegutsemist nn. kunagise Läänemaa vanades piirides taastamiseks, siis võtsid tuld nii harjukad,hiiukad, kui raplakad.Sinna see idee siiski jäi, sest läänlased ise oli väga leiged. Suur ja Lõhmus olid esimesed, kes ütlesid ei Kullamaa volikogu ettepanekule teha vähemalt ühtne Läänemaa vald ( nagu hetkel Saaremaal) . Selle ei peale tõmbasid hõlmad koomale ja läksid Lihula ja Hanila vald Pärnumaale. Järeldusi võib igaüks ise teha.

wpDiscuz