Eesti hakkab looma pedofiilide registrit

Urmas Reinsalu. Foto: Arvo Tarmula
Urmas Reinsalu. Foto: Arvo Tarmula

Eesti riik on asunud looma lastevastaste seksuaalkuritegude registrit, et välistada senisest veelgi tõhusamalt selliste inimeste töötamine lastega seotud töökohtadel ning seda ka juhul, kui karistused selliste kuritegude eest on kustunud, kirjutas Postimees.

„Arvan, et see olukord ei ole normaalne,” ütles justiitsminister Urmas Reinsalu kommentaariks üleeile avaldatud juhtumile, kus Tartus ahistas noort naisklienti pedofiilias ja vägivallas süüdi mõistetud Taxify sõidujagaja.

„Inimestel peab olema tagatud ohutus ja selle eest vastutab omavalitsus ja ettevõtja. Pedofiiliakuritegu peaks olema aluseks sõltumata karistuse kehtivusest selleks, et luba oleks võimalik väljastamata jätta. Arvan, et mõistlik oleks Eestis teha pedofiilide register, kust saaks päringut teha. Seda ministeerium on asunud kaaluma,” ütles justiitsminister Postimehele.

2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Maire
3 aastat tagasi

Pedofiilide pildid ka nimede juurde. See pole õige,et ainult nimed on.

nõuanne
3 aastat tagasi

Pooldan igati ja poliitpedofiilja register peaks olema ka selle registri osa. See tähendaks seda et poliitikutele viidaks kohustuslikus korras läbi vaimse tervise kontroll. Kõik kellel on kalduvus teha üht, öelda teist ja mõelda kolmandat tuleks valimisnimekrirjadest ja poliitikast vaimsete häirete tõttu kõrvaldada. Sama mppdi nagu on joobes autojuhtidga. Muidu on Eesti niinimetatud demokraatia uue HiTLEIRI leidmise kursile määratud.